امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60139
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 81
«عماد جاد» معاون رئیس مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام و کارشناس روابط بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«عماد جاد» معاون رئیس مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام و کارشناس روابط بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در «قاهره» گفت: در پی برخی اظهاراتی مبنی بر بازنگری آمریکا در روابط خود با مصر، نوعی سردرگمی در خصوص کمک‌های واشنطن به قاهره دیده می‌شود و اظهارات ضد‌ ونقیضی در این خصوص به گوش می‌رسد و این چیزی است که اسرائیل را سخت نگران کرده است.

وی تصریح کرد: دلیل نگرانی اسرائیل از احتمال تعلیق کمک‌های آمریکا به مصر این است که در پیمان «کمپ دیوید» این کمک‌ها به عنوان یکی از بندهای اصلی آن ذکر شده و هرگونه تغییر ویا تعلیق آن، پیمان مزبور را تحت تاثیر قرار خواهد داد، از همین رو اسرائیل از اظهارات اخیر برخی سران آمریکایی در این خصوص، بسیار نگران است.

وی تصریح کرد: این درحالی است که وزارت دفاع آمریکا و ارتش این کشور به اهمیت کمک‌های واشنگتن به مصر و حجم همکاری نظامی بین دو کشور واقف هستند، بنابراین به نظر می‌رسد که آمریکا احتمال تعلیق کمک به مصر را منتفی اعلام کند.

مخالفت مصری‌ها با کمک‌های آمریکا

جاد یادآور شد که قطع کمک‌های آمریکا تاثیری بر مصر نخواهد گذاشت، به ویژه اینکه از زمان برکناری «محمد مرسی» این وضعیت قابل پیش‌بینی بود و مردم مصر نیز مخالفت خود با کمک‌هایی که بر اساس پیش‌شرط‌های امریکایی ارائه می‌شد، را اعلام کردند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها