امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60140
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، فیصل الدویسان یک نماینده پارلمان کویت اعلام کرد: در پی اعتراف وزیر دارایی کابینه سابق به قرارداد ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، فیصل الدویسان یک نماینده پارلمان کویت اعلام کرد: در پی اعتراف وزیر دارایی کابینه سابق به قرارداد دولت کویت با یک شرکت امنیتی اسرائیلی،جابر مبارک الصباح را استیضاح می‌کنیم.

شرکت ساخت سیستم‌های نظارت امنیتی بر مرزها در کانادا که «سنستار» خوانده می شود اقدام به وارد و مونتاژ کردن دستگاه های نظارت بر مرزهای کویت می کند.

شرکت سنستار در تملک شرکت دیگری با نام «ماگال» است که ارتش رژیم صهیونیستی آن را تاسیس کرده است.

الدویسان در بیانیه ای خبری که در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر شده گفت: در پی اعتراف دولت سابق کویت به تعامل با شرکتی که ارتش اسرائیل آن را تاسیس کرده است، من مشغول نوشتن متن درخواست استیضاح نخست وزیر هستم بخصوص که دولت در پی اجرای این قرارداد است.

این نماینده پارلمان کویت نوشت: وزرای کشور، خارجه، دفاع، دارایی و بازرگانی کویت و همچنین نخست وزیر به دلیل اینکه در به خطر انداختن امنیت ملی کویت شریک بوده اند مسئول هستند و باید در پارلمان پاسخگوی ملت باشند.

الدویسان گفت: درخواست دولت از شرکت سنستار برای وارد و مونتاژ کردن دستگاه های نظارت بر مرزها تنها یک قرارداد تجاری نیست بلکه این قرارداد با ابعاد اطلاعاتی همراه است.

وی افزود: با وجود اینکه وزیر دارایی سابق به صهیونیستی بودن شرکت سنستار اعتراف کرده است اما دولت جدید و وزیر کشور این معامله را متوقف نکرده و در پی اجرای آن هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها