امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60147
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 135
همایون امیرزاده نماینده تام‌الاختیار معاون فرهنگی وزیر ارشاد در امور مربوط به نمایشگاه فرانکفورت و مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی که در حال حاضر در ...

همایون امیرزاده نماینده تام‌الاختیار معاون فرهنگی وزیر ارشاد در امور مربوط به نمایشگاه فرانکفورت و مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی که در حال حاضر در فرانکفورت به سر می‌برد در گفت‌‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره برنامه‌های روز گذشته در این نمایشگاه و برنامه‌های روزهای پیش‌رو اظهار داشت: روز گذشته ما دو جلسه خوب پیرامون برنامه‌هایی که ناشران بخش خصوصی و اتحادیه ناشران و کتابفروشان به صورت مستقل دنبال می‌کردند، با حضور ناشران بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تشکیل شد، در آن جلسه عمده صحبت‌ها پیرامون چگونگی بهره‌مندی از تجربه‌های ارزشمندی که می‌توانیم در نمایشگاه فرانکفورت خرج و منتقل به نمایشگاه کتاب تهران کنیم مطرح شد.
 
* ناشران بخش بین‌الملل خواستار استمرار حمایت‌های ارزی نمایشگاه کتاب تهران در خصوص بخش بین‌الملل شدند

به گفته وی، در این نشست بخشی از ناشران بین‌الملل مشکلات خود را بیان کردند و در ادامه خواستار استمرار حمایت‌های ارزی نمایشگاه کتاب تهران در خصوص بخش بین‌الملل شدند.

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بخشی از ناشران در این نشست بر این باور بودند که نباید حمایت‌های ارزی و مالی قطع شود تا بستری که در طول سالیان مختلف شکل گرفته، بتواند نتیجه بخش باشد، در ادامه هم دیدگاه‌های مجموعه و متولیان وزارت ارشاد و هم برنامه‌ریزی جهت رسیدن به یک افق تازه در خصوص بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران مطرح شد.
 
* برپایی نشستی در خصوص چالش‌ها صنعت نشر ایران در فرانکفورت

امیرزاده تصریح کرد: به جز این نشست، عصر روز گذشته اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران نشستی در خصوص چالش‌ها صنعت نشر ایران برپا کرد که در آن جلسه که به زبان انگلیسی برگزار شد، دیدگاه‌هایی که قبلا در مجموعه‌های مجلد شده صنعت نشر کشور آماده شده و منتشر شده بود همان‌ها در قالب یک سخنرانی یک ساعته ارائه شد.
 
* نشست با ناشران فرانسه و امریکا/ ماموریت صالحی به امیرزاده در فرانکفورت

وی افزود: در ادامه طی روز گذشته نشست‌هایی با ناشران بخش خصوصی، یک ناشر امریکایی و مدیر اجرایی نمایشگاه پاریس برگزار کردیم که در این دو نشست زمینه‌های همکاری مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد هر دو مجموعه ( ناشران امریکایی و فرانسوی) با مطالعه قواعد و مقررات بخش بین‌الملل نمایشگاه نظرات خود را ارائه دهند، یعنی در واقع پس از فراهم شدن مقدمات چگونگی حضور ما در این دو کشور و چگونگی استفاده از فرانسه و ناشران خصوصی امریکا در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مورد بررسی قرار گیرد. یقینا این نظرات پس از جمع‌آوری حتما در اختیار مسئولان ذیربط در حوزه معاونت فرهنگی و شخصا معاونت فرهنگی به عنوان رئیس نمایشگاه کتاب تهران قرار خواهیم داد.

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: بنده از سوی آقای صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد ماموریت دارم تا بررسی‌های لازم را در این زمینه داشته باشم، پس شنیده گفت‌وگوها در قالب دو جانبه و چند جانبه، آنها را منتقل می‌کنیم تا با صلاح دید و ریل‌گذاری‌هایی که در این خصوص در معاونت فرهنگی وزرات ارشاد صورت می‌پذیرد نوع تعامل و همکاری‌مان را با این ناشران مشخص کنیم.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از 17 تا 21 مهرماه در آلمان دایر است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها