امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60152
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 42
«مهدی دغاغله» داور و قاری قرآن کریم با اشاره به اهمیت تحقق مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، گفت: ما باید تفکر قرآنی را در ...

«مهدی دغاغله» داور و قاری قرآن کریم با اشاره به اهمیت تحقق مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، گفت: ما باید تفکر قرآنی را در جامعه حاکم کنیم تا افراد قرآن را برای قرآن حفظ کنند و از کسی انتظار چیزی نداشته باشند، البته نباید فراموش کنیم که نوجوانان و جوانانی که با تلاش بسیاری به حفظ قرآن می‌‌پردازند توقع دارند تا در آینده مورد حمایت قرار گیرند.

وی، ایجاد زمینه اشتغال و ادامه تحصیل برای حافظان قرآن را از راهکارهای تشویق نوجوانان و جوانان به حفظ قرآن عنوان کرد و افزود: مسئولان برای تحقق مطالبه رهبری باید با همه قوا تلاش کنند که در این راستا راهکارهای تشویقی در کنار آموزش صحیح نقش مهمی دارند.

این داور بین‌المللی قرآن که تمامی فرزندان خود را در راه حفظ و قرائت قرآن تربیت کرده است، اظهار داشت: پاداش اخروی و رضایت خداوند از مهمترین نتایج حفظ قرآن بنابراین ما باید به مرحله‌اتی برسیم که قرآن برنامه‌ای در زندگی باشد و از آموزه‌های آن در تمامی مراحل زندگی استفاده کنیم چرا که این کتاب الهی، کتاب هدایت است و مردم برای رسیدن به سعادت باید در سایه قران حرکت کنند.

دغاغله با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورهای عربی همچون مصر حفظ قرآن در بین مردم نهادینه شده است، خاطرنشان کرد: در مصر مردم پیش از اینکه به قرائت روی آورند قرآن را حفظ می‌کنند به طوری که هیچ کدام از قاریان مصری را از روی مصحف شریف تلاوت نمی‌کنند بنابراین ما نیز با هدف‌گذاری و اهمیت به حافظان قران باید این مسئله را در کشور نهادینه کنیم تا در آینده‌ای نزدیک فرمایش رهبری را تحقق بخشیم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها