امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60172
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 59
حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی معاون رئیس‌جمهور سابق در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این ...

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی معاون رئیس‌جمهور سابق در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که اقدام عملی آمریکا برای جلب اعتماد ملت ایران چه باید باشد، گفت: اولین نکته‌ای که از سوی آمریکایی‌ها می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد این است که حقوق ملت ایران را در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم به رسمیت بشناسد.

وی افزود: البته پیش از این مقامات آمریکایی به طور ضمنی به چنین مسئله‌ای اعتراف کردند اما این کار باید به صورت رسمی صورت بگیرد.

معاون رئیس‌جمهور سابق در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره موضع آمریکا پیرامون لغو تحریم‌ها گفت: لغو تحریم‌های وحشیانه علیه ملت ایران یکی از مهمترین گام‌های آمریکا برای نشان دادن حسن نیت است.

وی افزود: آمریکایی‌ها باید برنامه‌ای جدی در مذاکرات جهت لغو تحریم‌ها داشته باشند وگرنه ارائه امتیاز یک جانبه از سوی ما هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و ملت ایران چنین زورگویی‌ها را نخواهد پذیرفت.

حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی با اشاره به دشمنی‌های پایدار آمریکا علیه ملت ایران گفت: طی 32 سال اخیر آمریکا در هر دسیسه‌ای علیه ملت ایران دست داشته است و هیچ موقع نخواسته است به حقوق ملت ایران اعتراف کند.

وی افزود: طبعاً این دشمنی‌ها در طول بیش از سه دهه گذشته سبب می‌شود تا بی‌اعتمادی عمیقی نسبت به آمریکا در بین ملت ایران وجود داشته باشد و آمریکایی‌ها برای رفع این بی‌اعتمادی باید قدم‌های صادقانه‌ای بردارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها