امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60193
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، عیسی قراقع، وزیر امور اسرا و آزادگان فلسطین گفت: هزار و 400 اسیر بیمار در زندان های اشغالگران به ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، عیسی قراقع، وزیر امور اسرا و آزادگان فلسطین گفت: هزار و 400 اسیر بیمار در زندان های اشغالگران به سر می برند که 25 تن از آنها مبتلا به سرطان هستند و 10 تن دیگر که در زندان الرمله به سر می برند کاملا فلج و زمین گیر شده اند.

قراقع افزود: اداره زندان های رژیم اشغالگر با بی توجهی به حال اسرا قصد مرگ و خلاص شدن از آنها را می کند همان گونه که ابوحمدیه، زهیر لباده و شمار زیادی از اسرا پس از مدت کوتاهی از آزادی آنها به دلیل اینکه بیماری آنها در زندان شکل گرفته و شدت یافته بود، شهید شدند.

وزیر امور اسرای فلسطینی ادامه داد: رژیم اشغالگر صهیونیستی سیاست کشتار تدریجی اسرا و بخصوص اسرای بیمار را در پیش گرفته است به گونه ای که عدم معالجه بیماری اسرا موجب وخامت حالشان شده و جانشان را به خطر انداخته است.

وی افزود: ما از هم اکنون هشدار می دهیم که چندین مورد اسیر با وخامت حال شدید در زندان های رژیم اشغالگر به سر می برند  و باید به منظور نجات جانشان برای آزادی آنها اقدام شود.

تاکید کرد: اسرائیل علیه اسرای بیمار جنایت جنگی مرتکب می شود هیچ بیمارستانی برای اسرای بیمار وجود ندارد آنها در زندان الرمله به سر می برند و تنها پزشکانی با اسرا در ارتباط هستند که دوره آموزشی خود را طی می کنند و همواره مرتکب اشتباه در تشخیص و درمان می شوند و یا حتی بر روی اجساد اسرا آموزش می بینند.

معتصم رداد جوان 31ساله فلسطینی از جمله اسرایی است که از سال 2006 در زندان ریممون در یرزمین های اشغالی سال 48 به سر می برد و به رغم ابتلای وی به بیماری شدید سرطان که همه بدن وی را فرا گرفته است همچنان در زندان به سر می برد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها