امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60203
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، «نورنوشت» عنوان نمایشگاهی از آثار دو هنرمند خوشنویس و عکاس است که قرار است عصر امروز جمعه 19 مهرماه در گالری شکوه ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، «نورنوشت» عنوان نمایشگاهی از آثار دو هنرمند خوشنویس و عکاس است که قرار است عصر امروز جمعه 19 مهرماه در گالری شکوه به نمایش گذاشته شود.

در این نمایشگاه آثاری از «احمد آریامنش» هنرمند خوشنویس و «سهیل قربان‌دائی‌پور» عکاس جوان روی دیوار می‌رود که این آثار حاصل همکاری این دو هنرمند در خلق آثار مشترک است.

سهیل قربان‌دائی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره استفاده از تکنیک نورنگاری توضیح داد: نورنگاری یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های شناخته شده عکاسی است که سابقه آثار شناخته شده آن به اوایل قرن بیستم و آثار طراحی با نور «پیکاسو» بازمی‌گردد، من هم تجربه عکاسی با نور را در سال‌های گذشته به شکل نقاشی با نور داشتم، تنوع و غیر قابل پیش‌بینی بودن نتیجه ثبت شده در این تکنیک، هیجان و اشتیاق زیادی را برای من به همراه داشت و این بار این تجربه را در قالب خوشنویسی با نور تجربه کردم.

او درباره ظرافت‌ها و حساسیت‌های کار کردن با نور برای رسیدن به یک اثر هنری متفاوت در زمینه خوشنویسی گفت: ظرافت و دقت ذاتی خوشنویسی دشواری انجام این کار رو دو چندان می‌کرد. از طرفی مسئله کنترل ابزار نوری و هماهنگی با تنظیمات اعمال شده روی دوربین وجود داشت و از سوی دیگر بحث ترکیب‌بندی و سلامت موتیفی نوشتار، که خوشبختانه همکاری من با استاد مسلطی همچون آریامنش کار را هموار و از خطاهایی که پیش‌بینی می‌کردم دور کرد.
 


 

این عکاس جوان درباره تجربه نورنگاری در زمینه خوشنویسی و همکاری با یک هنرمند دیگر برای خلق یک اثر مشترک توضیح داد: تجربه همکاری مستقیم در خلق یک اثر مشترک واقعا برای هر دو ما جالب بود. عکاسی و خطاطی هر دو هنرهایی فردی هستند و ما هیچکدام تجربه خلق اثر مشترک را نداشتیم. همدلی، تفکر و روح مشترکی که در آثار جریان داشت و لذت دیدن هر اثر پس از ثبت واقعا جالب بود.

او درباره نتیجه این همکاری و تجربه مشترک هم گفت: نورنوشت شروع یک حرکت است، ولی از نظر من، ما به چیزی که در این مجموعه می‌خواستیم رسیدیم ولی در هر حال قضاوت موفقیت این آثار را به عهده مخاطبان می‌گذارم.

قربان‌دائی‌پور درباره ارتباط برقرار کردن مخاطبان با این آثار جدید گفت: فضای این آثار کاملا مدرن است و سعی ما ایجاد بیان جدید در خوشنویسی مطابق با سلیقه مخاطب امروز هنر بود، شاید این تفاوت برای برخی از مخاطبان سنت گرا خوشایند نباشد، ولی در کل استقبال خوبی را پیش‌بینی می‌کنم.

این عکاس همچنین علاقه‌‌اش به خوشنویسی و تجربه‌هایش را در این زمینه یکی از دلایل گرایش خود به این هنر عنوان کرد و گفت:  ظرافت و پیچیدگی خوشنویسی همیشه امکان خلق آثار متنوع و زیبایی را ایجاد می‌کند.

سهیل قرباندائی پور متولد 1366 در تهران و دانش آموخته رشته گرافیک است که اولین نمایشگاه آثارش را به صورت انفرادی در شهر تورنتو کانادا به نمایش گذاشته است.

به گزارش فارس،‌نمایشگاه «نورنوشت»‌ شامل مجموعه آثار مشترک احمد آریامنش هنرمند خوشنویس و «سهیل قربان دایی‌پور» هنرمند عکاس عصر امروز 19 مهرماه در گالری شکوه گشایش خواهد یافت و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. 
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار