امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6022
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «محمد مرسی» در دیدار با «دیلما روسیف» رئیس جمهور برزیل که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «محمد مرسی» در دیدار با «دیلما روسیف» رئیس جمهور برزیل که در کاخ ریاست جمهوری این کشور برگزار شد، بر پیوستن نماینده بشار اسد به کمیته چهارجانبه حل بحران سوریه تاکید کرد.

رئیس جمهور برزیل نیز در این دیدار توقف فوری درگیری‌ها در سوریه و آغاز روند سیاسی با حمایت بین‌المللی برای حل بحران در این کشور عربی را خواستار شد.

مرسی همچنین در کنفرانس خبری که پس از این دیدار برگزار شد، گفت که حل بحران سوریه باید در چارچوب منطقه‌ای صورت گیرد.

وی به طرح کمیته چهارجانبه که در جریان اجلاس اسلامی در مکه در اوت گذشته مطرح کرده بود و بر تشکیل گروه تماس متشکل از مصر، عربستان، ترکیه و ایران برای دستیابی به راه‌حل مسالمت‌آمیز به دور از دخالت‌های بیگانگان برای توقف خونریزی‌ها در سوریه تاکید دارد، اشاره کرد و  اظهار داشت که مصر در این زمینه طرح روشنی دارد.

مرسی اظهار داشت: این طرح توسعه پیدا کرده و باید نمایندگانی از معارضین و نماینده نظام سوریه و نماینده اتحادیه عرب در آن حضور داشته و تحت نظارت بین‌المللی و مشارکت کشورهای حوزه خلیج فارس باشد.

وی افزود که در این باره با رئیس جمهور برزیل گفت‌وگو کرده و تاکید کرد که این طرح تنها راه برون رفت از بحران کنونی در سوریه است.

دیلما نیز در این باره خواستار آتش‌بس فوری در سوریه و آغاز روند سیاسی و دیپلماتیک با حمایت جامعه جهانی در سوریه شد.

مرسی صبح دیروز چهارشنبه در سفری دو روزه وارد برزیل شد و یک هیئت بلندپایه اعم از «محمد کامل عمرو» وزیر خارجه، «عصام الحداد» معاون مرسی در امور خارجه و همکاری بین‌المللی، «باکینام الشرقاوی» معاون مرسی در امور سیاسی، «ایمن علی» مشاور مرسی در امور مصری‌های مقیم خارج، وی را در این سفر همراهی می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها