امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60227
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمود عباس» شب گذشته در گفت‌وگویی در برنامه‌ای در شبکه ماهواره‌ای فلسطین تاکید کرد که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمود عباس» شب گذشته در گفت‌وگویی در برنامه‌ای در شبکه ماهواره‌ای فلسطین تاکید کرد که در صورت عدم پایبندی اسرائیل به توافقات صورت گرفته درباره آزادی اسرا به سازمان‌های وابسته به سازمان ملل مراجعه خواهیم کرد.

وی افزود که از مرزهای سال 1967 به عنوان مرزهای دولت فلسطین کوتاه نمی‌آئیم و بدون وجود قدس به عنوان پایتخت دولت فلسطین، صلحی در کار نخواهد بود.

عباس تاکید کرد که مذاکرات کنونی بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی بر اساس اصل مرزهای چهارم ژنو سال 1967 همچنان پابرجاست و تبادل نسبی و محدود اراضی که از حیث ارزش و موقعیت یکسان باشد، در دست بررسی است و دولت یهودی نیز ارتباطی به ما ندارد.

وی اشاره کرد که رهبران فلسطینی موافقت کردند که پیوستن فلسطین به سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی به مدت 9 ماه به تعویق بیفتد و در مقابل اسرای ماقبل اسلو که تعداد آنها 104 نفر است، آزاد شوند.

عباس همچنین به رژیم صهیونیستی نسبت به عدم پایبندی به توافق آزادسازی 26 اسیر در هر سه ماه هشدار داد.

مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین از تیر ماه گذشته تحت نظارت وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن آغاز شد و دو طرف تا کنون 9 بار با یکدیگر دیدار داشته‌اند اما بنا به اذعان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی تا کنون با وجود گذشت 3 ماه از آغاز مذاکرات هیچ پیشرفتی در مذاکرات حاصل نشده است و طرف اسرائیلی همچنان اصرار دارد که طرف فلسطینی باید «دولت یهودی اسرائیل» را به رسمیت بشناسد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها