امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60228
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، علی زیدان، نخست وزیر لیبی پنجشنبه شب در گفت‌وگویی تلویزیونی پس از آزادی خود از چنگ یگ گروه مسلح که ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، علی زیدان، نخست وزیر لیبی پنجشنبه شب در گفت‌وگویی تلویزیونی پس از آزادی خود از چنگ یگ گروه مسلح که او را برای چند ساعت بازداشت کرده بودند، گفت: یک گروه سیاسی در لیبی همه خواسته اش سرنگونی دولت است.

زیدان گفت: گروه سیاسی مشخصی در پی سرنگونی دولت است و از همه شیوه‌ها برای این مقصود خود استفاده می‌کند.

نخست وزیر لیبی از ذکر نام این گروه سیاسی خودداری کرد و گفت: این گروه سیاسی تنها گروهی است که به دنبال سرنگونی دولت با توسل به زور است خواه از طریق دموکراتیک و یا غیردموکراتیک باشد.

زیدان گفت که در کنگره ملی لیبی نام این گروه سیاسی را اعلام خواهد کرد اما اکنون به دلایلی از آوردن نام آن اجتناب می کند.

زیدان گفت: این گروه سیاسی از زمان آغاز به کار کنگره ملی تا به امروز هیچ خواسته ای جز سرنگونی دولت ندارد.

وی هر گونه ارتباط این گروه سیاسی با انصار الشریعه که با شبکه القاعده در ارتباط است رد کرد.

نخست وزیر لیبی گفت: صبح دیروز افراد مسلح مرا از محل اقامتم در هتلی در طرابلس به مرکز مبارزه با جرایم لیبی انتقال دادند و در آنجا فردی به نام عادل السید با زبانی تند با من سخن می‌گفت و در همین احوال برای آزادی من اقدام شده بود و از آنجا خارج شدم.

وی افزود: همان حرف هایی را در مرکز مبارزه با جرایم به من می گفتند که از برخی گروه های سیاسی در شب قبلش شنیده بودم.

زیدان تاکید کرد که آدم رباها با وی درباره قضیه دستگیری ابوانس اللیبی مظنون القاعده سخن گفتند و بار دیگر تاکید کرد که از عملیات ارتش آمریکا برای دستگیری این شهروند لیبیایی از خاک طرابلس از قبل اطلاعی نداشته است.

نخست وزیر لیبی صبح دیروز توسط گروهی مسلح موسوم به اتاق عملیات انقلابیون سابق لیبی ربوده شد اما ساعاتی بعد با کمک نیروهای ارتش و پلیس آزاد شد.

اتاق عملیات انقلابیون لیبی گفتند که در واکنش به دستگیری ابوانس اللیبی شهروند لیبیایی از سوی ارتش آمریکا در شنبه گذشته، زیدان را ربوده اند.

نخست وزیر لیبی از سوی برخی گروه های سیاسی و نهادهای این کشور متهم به همکاری با سازمان جاسوسی آمریکا برای دستگیری ابوانس اللیبی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها