امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60231
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المنار»، اعضای شورای امنیت با طرح پیشنهادی «بان کی مون» دبیر کل سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المنار»، اعضای شورای امنیت با طرح پیشنهادی «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل برای تشکیل کمیته‌ای صد نفره میان سازمان ملل و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی برای تخریب گازهای شیمیایی و عوامل مربوط به آن در سوریه موافقت کردند.

پایگاه این کمیته در دمشق خواهد بود و پایگاه پشتیبانی آن نیز در قبرس قرار خواهد گرفت و از طریق یک هماهنگ کننده ویژه مدیریت خواهد شد.

بان کی مون در نامه‌ خود به شورای امنیت تأکید کرده بود که این تیم ویژه، از افسران سیاسی و امنیتی به ویژه متخصصان فنی سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی تشکیل خواهد شد و منطقه عملیاتی خود را در قبرس قرار خواهند داد و حضور همیشگی و پررنگ در سوریه نخواهد داشت.

به نوشته بان کی مون، وظیفه آنها تخریب و از بین بردن سلاح‌های شیمیایی سوریه از جمله 1000 متر مکعب گاز شیمیایی، عوامل و پیش سازهای سلاح‌های شیمیایی تا 30 ژوئن 2014 است.

در حال حاضر دو تیم تسلیحاتی سازمان ملل عملیات خود برای نابودی جنگ‌افزارهای سوریه را آغاز کرده‌اند که انتظار می‌رود تا نیمه سال 2014 ادامه پیدا کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها