امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60232
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  روزنامه لبنانی «الاخبار» در گزارشی نوشت: فضای سیاسی بحرین به سوی سازش بین حکومت و معارضه پیش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  روزنامه لبنانی «الاخبار» در گزارشی نوشت: فضای سیاسی بحرین به سوی سازش بین حکومت و معارضه پیش می رود ولی عربستان با فشار های خود از طریق سلمان بن خلیفه نخست وزیر بحرین از سازش بین حکومت و معارضه ممانعت می کند.

روزنامه الاخبار گفت:سلمان بن خلیفه سردمدار شاخه تندرو در خانواده حکومتی بحرین است وهر گونه نرمشی را در تعامل با خواسته های معارضه رد می کند.

الاخبار افزود: پادشاه بحرین از قدرت نخست وزیر خود در معادلات داخلی و خارجی هراسان است و در تلاش است تا به طریقی از او خلاص شود.

روزنامه «الاخبار» افزود: 10 روز قبل از شروع حرف و حدیث ها در مورد حمله آمریکا به سوریه سه دیدار سری در لندن با مشارکت سلمان بن خلیفه ولی عهد بحرین و دبیر کل جمعیت معارض الوفاق شیخ علی سلمان بگزرا شد.

در این جلسه بر مورد موارد زیر توافق شد:

1 -کرسی های پارلمان دوباره توزیع شود به گونه ای که 22 کرسی سهمیه شیعیان و 18 کرسی برای اهل تسنن باشد.

2 - اختیارات پارلمان به تدریج اصلاح شود به صورتی که  از قدرت قانون گذاری برخوردار باشد نه صرفا جنبه مشورتی داشته باشد.

3 -نخست وزیر با پیشنهاد پادشاه و رای پارلمان انتخاب شود.

4 - وزارتخانه های سیاسی از جمله وزارت دفاع و دادگستری و وزارت خاجه در اختیار دولت باشد به شرط اینکه هفت وزارتخانه خدماتی در اختیار شیعیان قرار گیرد.
5 - آزادی تمام زندانیان.

6 -بازگشت تمام کارمندان  اخراجی به کار خود.

به گزارش روزنامه الاخبار همچنین «چاک هیگل» وزیر دفاع امریکا نامه ای را برای پادشاه بحرین فرستاده بود و در آن دخواست کرده بود تا نخست وزیر از قدرت کنار رود و منصب خود را به ولی عهد بحرین واگذار کند.

این روزنامه لبنانی نوشت: خلیفه بن سلمان نخست وزیر بحرین مجری سیطره عربستان بر بحرین است

سلمان نمونه‌ای بارز از سرمایه داری سنتی در بحرین است که به او لقب «ده در صد» را داده اند. این لقب در واقع کنایه است به این مسئله که سلمان باید در هر طرح اقتصادی سهمی داشته باشد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها