امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60253
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری فارس، درحالیکه 11 روز از تعطیلی دولت واشنگتن در پی اختلاف جمهوریخواهان و دموکرات های کنگره آمریکا بر سر لایحه بودجه می گذرد، نتایج ...

به گزارش خبرگزاری فارس، درحالیکه 11 روز از تعطیلی دولت واشنگتن در پی اختلاف جمهوریخواهان و دموکرات های کنگره آمریکا بر سر لایحه بودجه می گذرد، نتایج نظرسنجی جدیدی که توسط شبکه خبری «ان بی سی» و روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» انجام شده است، نشان می دهد که اکثریت مردم آمریکا خواهان اخراج نمایندگان خود از کنگره این کشور هستند.

در این نظرسنجی از 800 فرد بزرگسال سؤال شده است؛‌ نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که 60 درصد اعلام کرده اند که خواستار خلاص شدن از شر تک تک نمایندگان کنگره آمریکا و جایگزین شدن آنها با گروه تازه ای از سیاستمداران هستند.

در این بین، تنها 35 درصد از مردم آمریکا اعلام کردند که تمایلی به جایگزین کردن نماینگانشان در کنگره ندارند؛ 5 درصد دیگر نیز گفتند که در پاسخ به این سوال تردید دارند.

بر اساس این خبر، موافقت 60 درصدی مردم آمریکا با اخراج نمایندگانشان از کنگره این کشور بالاترین میزان در طول نظرسنجی هایی است که متعاقب تعطیلی دولت واشنگتن و وجود تهدید ورشکستگی آمریکا برای اولین بار در طول تاریخ این کشور،‌ به ثبت رسیده است.

این 60 درصد نمادی از یک روند گسترده تر از نارضایتی آمریکایی ها از نمایندگانشان در طول سال های اخیر است؛ آمریکایی ها همواره می گفتند که با وجود اینکه ممکن است از کنگره خوششان نیاید، اما معمولا نمایندگان خود را دوس داشتند اما این بار به نظر می رسد که این حس مردم آمریکا نیز تغییر کرده است.

در نظرسنجی اکتبر سال 2010، اکثریت آمریکایی ها برابر با 50 درصد اعلام کرده بودند که خواستار اخراج نمایندگان خود از کنگره نیستند؛ در آگوست سال 2011 میلادی، 54 درصد از مردم آمریکا گفتند که همه نمایندگان را از کنگره بیرون می اندازند؛ تعداد آمریکایی هایی که خواهان اخراج نمایندگان کنگره کشورشان بودند، در ژانویه سال 2012 به 56 درصد و با گذشت فقط سه ماه، در ماه ژوئیه به 57 درصد رسید.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که در نهمین روز از تعطیلی دولت واشنگتن مشخص شد که میزان رضایت مردم آمریکا از عملکرد قانونگذاران کنگره این کشور به طور چشمگیری کاهش داشته و به 5 درصد رسیده است.

دولت آمریکا از اول اکتبر جاری که برابر با شروع سال مالی جدید واشنگتن بود، تاکنون در تعطیلی به سر می برد و دلیل این تعطیلی نیز عدم توافق دموکرات ها و جمهوریخواهان در راستای تصویب قانون بودجه جدید بوده است؛ لایحه خدمات درمانی ارائه شده توسط «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا عامل اختلاف قانونگذاران کنگره است.

جمهوریخواهان در لوایح بودجه خود روی تعویق یک ساله اجرای قانون خدمات درمانی اوباما موسوم به «اوباماکر» تاکید دارند و این ایده به شدت با مخالفت دموکرات های هم حزبی اوباما در سنا روبرو شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها