امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60255
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل با نزدیک شدن به زمان برگزاری گفت‌وگوی هسته ای غرب با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل با نزدیک شدن به زمان برگزاری گفت‌وگوی هسته ای غرب با ایران در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «فرانکفورترآلگماینه» گفت که انتظار ندارد که در جریان این گفت‌وگوها نتیجه ای بیش از توافق سطحی با ایران داشته باشد.

خبرنگار این روزنامه آلمانی از وی پرسید که چرا اسرائیل در شرایطی که آمریکا و اروپا به گفت‌وگو های هسته ای امیدوارند، یک جانبه ایران را تهدید می کند گفت که مخالف دستیابی به راهکاری دیپلماتیک در حل مسئله هسته ای ایران نیست اما ایرانی ها می خواهند بمب اتم داشته باشند و وی در آمریکا این موضوع را گفته است.

نخست وزیر اسرائیل مدعی شد که ایرانی ها می خواهند تحریم ها را کمی کاهش دهند و در مقابل با توافقی سطحی بتوانند امکان  ساخت بمب اتم را به دست آورند.

وی در ادامه با اتهام زنی به ایران و تشبیه این کشور به کره شمالی، خطر ایران را 5 برابر بیشتر از کره شمالی دانست.

فرانکفورترآلگماینه از نتانیاهو پرسد که آیا از دید وی ایران نباید انرژی هسته ای داشته باشد که نتانیاهو در مقابل گفت: « ایران حق دارد تا انرژی هسته ای را برای اهداف غیرنظامی دارد. در دنیا 17 کشور هستند که این کار را بدون غنی سازی انجام می دهند. هر (کشوری) که اورانیوم را غنی می کند، قصد دارد بمب اتم بسازد.»

وی در ادامه از ساخت راکتور آب سنگین به عنوان دلیل اثبات ادعای خود یاد کرد.

وی بر لزوم کوتاه بودن مدت مذاکرات تاکید کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار