امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60262
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 122
شیخ «علی سلمان»، دبیرکل جمعیت «الوفاق»، بزرگ‌ترین گروه معارض بحرینی در گفت‌وگوی اینترنتی با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

شیخ «علی سلمان»، دبیرکل جمعیت «الوفاق»، بزرگ‌ترین گروه معارض بحرینی در گفت‌وگوی اینترنتی با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه تاکید کرد، مشکلاتی که ما در بحرین با آن مواجه هستیم، ریشه در این امر دارد که «آل خلیفه» خود را مرجع تمام امور و مسائل جاری در کشور می داند.

دبیرکل جمعیت «الوفاق» تاکید کرد که تنها راه حل بحران بحرین مراجعه به مردم و مرجع قرار دادن آنها برای تحقق این اصل که است که «منبع قدرت را مردم می‌داند».

شیخ سلمان دلیل عدم روی آوردن معارضان بحرینی به راهکار تحصن‌های دائم و مستمر برای تحقق مطالبات و خواسته‌هایشان را تصمیم حکومت به شلیک به سمت معترضین دانست.

وی تاکید کرد که این راهکار همواره مورد توجه معارضان بحرینی بوده، اما شرایط کنونی کشور اجازه به آن نمی‌دهد و عدم توسل به این راهکار درحال حاضر به معنای لغو آن نیست.

دبیرکل جمعیت الوفاق در ادامه افزود: با توجه به فشارهای شدیدی که حکومت علیه معارضان اعمال می‌کند، روی آوردن گروه‌های معارض به خواسته براندازی نظام امری دشوار است و بدون تردید انتقال به این مرحله در شرایط کنونی کشور با خطرات بسیاری همراه است.

اما در خصوص ایجاد نظامی جمهوری و مردمی به جای نظام سلطنت مشروطه که گروه‌ها و جریان‌های معارض بحرینی خواهان آن هستند، شیخ سلمان گفت:‌ این حق هرکسی است که خواهان نظام جمهوری باشد، اما این خواسته را نباید از راه‌های خشونت‌آمیز دنبال کند و ما با با کسانی‌که این ایده را دنبال می‌کنند، همراه و موافق هستیم.

درباره عدم برگزاری تظاهرات و راهپیمایی مستمر در «منامه»، پایتخت بحرین نیز دبیرکل جمعیت الوفاق توضیح داد: ما هیچ‌گونه مخالفتی با برگزاری تظاهرات و راهپیمایی در «منامه» نداریم، اما همان‌گونه که گفتم، شرایطی که نیروها و دستگاه‌های امنیتی کشور به وجود آورده‌اند، مشکلات بسیاری را در این‌باره به وجود آورده است.

شیخ سلمان تاکید کرد که منامه هم اکنون به محل سکونت و اقامت بیگانگان و اجانب تبدیل شده است.

وی گفت: تجربه‌های پیشین تظاهرات و راهپیمایی‌های برگزار شده چه توسط الوفاق و چه ائتلاف 14 فوریه و چه جنبش تمرد ثابت کرده که امکان برگزاری تظاهرات در پایتخت بسیار مشکل است، اما همین تظاهرات‌هایی که برگزار می‌شود، نیز تبلیغات بسیار خوبی علیه نظام در رسانه‌هاست و از بعد اقتصادی نیز ضربه سختی به نظام وارد می‌کند.

شیخ سلمان تاکید کرد که مهمترین هدفی که معارضان بحرینی دنبال می‌کنند، برقراری مساوات و عدالت میان مردم صرف نظر از انتساب‌ها و وابستگی‌های طایفه‌ای است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار