امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60264
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، هزاران جوان با تابعیت کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان در سوریه مفقود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، هزاران جوان با تابعیت کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان در سوریه مفقود شده‌اند و هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها پس از ورود به سوریه نیست.

بنابراین گزارش، یک منبع آگاه در عربستان از قول مقامات امنیتی این کشور خبر داده که 2265 جوان این کشور طی ماه‌های اخیر با ورود به سوریه اکنون سرنوشتی نامعلومی دارند و این درحالی است که مقامات دولت ریاض از انتقال این جوانان به سوریه اطلاع داشته‌اند.

نکته این است که این جوانان پس از ورود به ترکیه به گروه‌های جهادی پیوسته و از آنجا رهسپار سوریه شده‌اند و خانواده‌های این جوانان از دولت ریاض خواسته‌اند تا وضعیت فرزندانشان را مشخص کنند.

خانواده‌های عربستانی که فرزندانشان در دام افتاده‌اند، از کمک مقامات دولت ریاض برای یافتن فرزندان خود ناامید شده‌اند و اکنون این خانواده‌ها در کشورهای همسایه سوریه مستقر شده‌اند تا در مناطق مرزی کسانی را بیابند که بتوانند ردی از فرزندانشان بدهند.

پیش از این در تونس نیز چنین مشکلی ایجاد شده بود و خانواده جوانانی که با هدایت گروه‌های سلفی و با حمایت دولت این کشور به سوریه رفته بودند، اعتراضات گسترده‌ای را علیه دولت به راه انداختند.

دامنه این اعتراضات در تونس به حدی گسترش یافت که دولت وادار به بازبینی در حمایت‌های خود از تروریست‌های سوریه شد.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها