امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60278
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 48
مصطفی افضلی‌فرد نماینده اردبیل در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات اخیر ...

مصطفی افضلی‌فرد نماینده اردبیل در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات اخیر دبیرکل سازمان منحله مجاهدین مبنی بر اینکه اگر سازمان مجاهدین انقلاب فعال نشود حزب جدید راه‌اندازی می‌کنم، اظهارداشت: کمیسیون ماده 10 احزاب، دست‌اندرکار رسیدگی به مسائل و موارد مربوط به احزاب است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس تصریح‌کرد: وقتی یک حزب به صورت قانونی منحل اعلام شده مطمئناً نمی‌تواند با همان عنوان قبلی به فعالیت خود ادامه دهد مگر اینکه همان قانون و دستگاه اجرایی و مرکزی که او را منحل کرده با توجه به کار کارشناسی و جلساتی که تشکیل می‌شود به این نقطه برسد که این حزب مجددا می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

وی با بیان اینکه ممکن است از این جهت گفته‌اند می‌خواهند با عنوان دیگری فعالیت کنند چون می‌دانند طبق قانون با عنوان قبلی به هیچ وجه نمی‌توانند فعالیت داشته باشند و کاری غیر قانونی است، افزود: قانون با فعالیت‌های غیرقانونی احزاب به صورت قاطع برخورد می‌کند.

افضلی‌فرد ادامه داد: اما در برخی از موارد توافقاتی صورت می‌گیرد که اگر مسائل و مواردی را مراعات کنند با عنوان دیگری درخواست می‌دهند؛ عنوان دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد و تحقیقات و کار کارشناسی لازم انجام خواهد شد و اگر موانع قانونی نداشت رسماً باید مجوز صادر شود البته دادن مجوز بستگی به نظر وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب دارد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با تأکید بر اینکه باید دید آیا فقط اسم عوض می‌شود یا ترکیب و دیدگاه هم عوض شده است، گفت: صرف تغییر اسم قابل قبول نیست بلکه باید التزام به رعایت قانون و مسائل ارزشی و هنجارها نیز بررسی شود و کار کارشناسی برای این است تا این مسائل مشخص شود.

وی در پایان تأکید کرد: اگر اسم یک حزب عوض شود اما عملکرد، باورها، اساسنامه، ذهنیت، فرهنگ و اعتقادات و فعالیت های آنها، همانند قبل باشد، طبیعی است که قابل قبول نخواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها