امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60302
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار فارس، این دو فیلم‌ساز در سال 2011 درام کمدی و ضد تبعیض نژادی «غیر قابل لمس‌ها» را با بازی این بازیگر کارگردانی کردند. مضمون فیلم ...

به گزارش خبرنگار فارس، این دو فیلم‌ساز در سال 2011 درام کمدی و ضد تبعیض نژادی «غیر قابل لمس‌ها» را با بازی این بازیگر کارگردانی کردند.

مضمون فیلم جدید تالدانو و ناکاچه مثل فیلم پرفروش و موفق قبلی آنها مضمونی درام درباره موضوع مهاجرت خارجی‌ها به فرانسه دارد.

این مضمون در صنعت سینمای فرانسه طرفداران زیادی دارد ،زیرا فرانسه یکی از معدود کشورهای اروپایی است که بالاترین میزان مهاجران (به ویژه کشورهای عربی و آفریقایی) را دارد.

طاهر رحیم بازیگر عرب تبار فیلم «گذشته» اصغر فرهادی، شارلوت گینزبرگ و ایزیا هیگلین هم دیگر بازیگران درام اجتماعی «سامبا» هستند.

در قصه فیلم عمر سای در نقش یک مهاجر غیرقانونی آفریقایی بازی خواهد کرد،که مدارک پناهندگی و اقامت در این کشور اروپایی را ندارد.

اما سازندگان فیلم، توضیح بیشتری درباره قصه فیلم و این نکته که این مهاجر غیرقانونی درگیر چه مسائل و ماجراهایی می‌شود، به رسانه‌های گروهی نداده‌اند.

سازندگان «سامبا» گفته‌اند کلید فیلم‌برداری آن اواخر ماه جاری در چند شهر بزرگ فرانسه زده می‌شود و تا زمان نمایش عمومی، قصه آن فاش نخواهد شد.

«سامبا» چهارمین همکاری مشترک سینمایی ناکاچه و تالدانو با عمر سای است. آنها به جز« غیرقابل لمس‌ها» در فیلم‌های «روزهای خوب ما» و «خوشحال در کنار یکدیگر» با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

اما این «غیرقابل لمس‌ها» بود که نام عمر سای را در سطح وسیعی در فرانسه و دیگر کشورهای جهان مطرح کرد و باعث شد وی تبدیل به یک بازیگر درجه یک شود.

در قصه این فیلم، او در نقش پرستار جوانی ظاهر می‌شود که وظیفه مراقبت از یک سفیدپوست آریستوکرات و ثروتمند را به عهده می‌گیرد، که به شدت نژادپرست است و در اثر حادثه‌ای فلج شده است.

در ابتدای امر این مرد ثروتمند (که نقش او را در فیلم فرانسیس کلوزه بازیگر معروف فرانسوی بازی می‌کند) رابطه‌ای خصمانه و تحقیرآمیز با پرستار رنگین پوست خود دارد.

اما به تدریج، وی تحت تأثیر رفتار این جوان رنگین پوست قرار گرفته و به آرامی تلاش می‌کند دیدگاه‌های نژادپرستانه خود را کنار بگذارد.

به نوشته سایت اینترنتی موویز، «سامبا» که لحنی تلخ و سیاه دارد برای نمایش عمومی در فصل بهار سال آینده میلادی آماده خواهد شد.

انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها