امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60304
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 51
امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد بحث ناپاکی در فوتبال در هفته‌های اخیر گفت: آنقدر سر و ...

امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد بحث ناپاکی در فوتبال در هفته‌های اخیر گفت: آنقدر سر و صدا و شلوغ کردید تا قوه قضائیه، بازرسی کل کشور هم نسبت به فوتبال حساس شدند و می‌خواستند ببینند چه خبر است و چه اتفاقی افتاده است.خود اهالی فوتبال تیشه به ریشه فوتبال می‌زنند. در جامعه فوتبال ما کارهای خوب و زیبا زیاد انجام داده‌ایم و هیجان مثبت هم در جامعه زیاد ایجاد کرده‌ایم اما کوچک‌ترین لکه‌های سیاه را بر دامن سپید فوتبال آنقدر بزرگ‌نمایی کردیم که سپیدی فراموش می‌شود و به چشم نمی‌آید دلیلش هم کبر، غرور و زیاده‌خواهی و عدم اقتدار در مدیریت فوتبال و عدم هدایت سیستماتیک فوتبال است.

وی ادامه داد: این مسئله یک روز از  تیم ملی شروع می‌شود، یک روز به باشگاه‌ها می‌رسد و بعد صحبت از داوری، رشوه، دلالی و واسطه‌گری می شود و اکنون به بنگاه‌های شرط‌بندی که مثل قارچ رشد کرده‌اند می‌رسد.

وی در مورد اینکه راهکار مقابله با این شرایط چیست، گفت: ابتدا باید درون سیستم فوتبال را آفت‌زدایی کنیم و آفت‌های جامعه فوتبال را از بین ببریم که مثل موریانه بر پیکر فوتبال افتاده‌اند و زیبایی‌ها آن را از بین می‌برند سپس حریم و حرمتی ایجاد کنیم که آفت‌های خارج از فوتبال جرأت ورود به آن را نکنند آفت‌هایی مثل شرط‌بندها، دلالان و کسانی که به بازیکنان جوان و نوجوان وعده حضور در فلان باشگاه را می‌دهند و آنها را سرکیسه می‌کنند. حتی شنیدم به در خانه پدر یک بازیکن رفته‌اند و گفته‌ اند فلان قدر به ما پول بده تا پسرت در لیگ برتر در ترکیب اصلی تیم باشد یا 30 میلیون تومان بده تا به فلان باشگاه تو را ببریم در حالی که آن باشگاه روحش هم خبر نداشته است.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان تصریح کرد: آدم‌های آلوده جمع شده‌اند و از پولسازی فوتبال به طور کثیف استفاده می‌کنند به این پول، پول سیاه در فوتبال و ورزش می‌گویند. علت این مسئله هم عدم اقتدار ما در اداره فوتبال است اقتداری که نظام، فیفا و AFC و وزارت ورزش برای اداره فوتبال به ما داده است اما متأسفانه لابه‌لای اوراقی که خودمان درست کرده‌ایم دست و بال خودمان را بسته‌ایم، اصحاب رسانه و جامعه هم نگران این موضوع است که شاید آنچه را که از زشتی فوتبال بازتاب می‌دهد 10 از 100 است و تصور می‌کند که ای کاش بیشتر خبر داشت تا بیشتر مطالب را منعکس می‌کرد.

عابدینی در مورد علت این شرایط گفت: در سیستم انضباط نداریم حتی شنیدم که کمیته استیناف هم مشکلاتی پیدا کرده است، یک بازیکنی گفته بود در کمیته استیناف آدم هست و می‌توانیم رأی پرونده را به دلخواه خود بگیریم اما من این مسئله را باور نکردم. در رأس کمیته انضباطی فردی قرار دارد که شاید در رفیق‌بازی اشتباه کند اما اهل رشوه نیست و برچسب رشوه به او نمی‌چسبد اما در همان کمیته انضباطی هم نمی‌گذارند که استقلال داشته باشد حتی اگر علیه من رأی می‌دهد باید استقلال داشته باشد، ما یک بام و دو هوا شده‌ایم. در دعوای علی دایی و محمد مایلی‌کهن دو مربی بزرگوار آیا اگر مربیان دیگری بودند و چنین رفتاری در کنار زمین انجام می‌دادند آیا فقط با جریمه نقدی ماجرا تمام می‌شد؟ قطعا محرومیت هم در دستور قرار می‌گرفت اما دایی و مایلی‌کهن محروم نشدند در حالی که 10 نفر فقط مانع از برخورد فیزیکی این دو نفر شدند. من نمی‌گویم نباید ملاحظه این افراد را بکنیم اما قانون باید بالسویه باشد حتی می‌گویند ظلم به سویه هم عدل است.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ در مورد رأی محرومیت تعلیقی برای محسن قهرمانی و چند نفر دیگر گفت: این مسئله را باید به دو بخش قبل و بعد از برنامه 90 تقسیم کرد، قبل از برنامه 90 من موافق این رأی تعلیقی بودم تا در یک فضای آرام به مسائل رسیدگی شود اما بعد از برنامه 90 جوی ایجاد شد که به نظر من ‌آقایان به جای دو ماه باید در 15 روز رأی را صادر کنند زیرا مطالبی رک و پوست کنده در برنامه 90 گفته شد که باید با آن مسائل برخورد شود.

عابدینی در مورد دیدار جمعه آینده پرسپولیس و داماش گفت: امیدوارم برای ما مسئله درست نشود زیرا فصل گذشته دو مسابقه با پرسپولیس داشتیم که رفاقت ما با رویانیان به هم خورد اما این بار بازی در ورزشگاه آزادی است و همه چیز در اختیار حریف است و مسئله‌ای وجود ندارد ما هم شرایط بردن پرسپولیس را داریم و خیلی خوب هستیم و مشکل بی‌پولی ما هم در حال حل شدن است.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان در مورد فهرست تیم ملی گفت: من زیاد در مورد این فهرست ریز نشده‌ام اما کی‌روش اعتقادی دارد که می‌گوید وقتی بازیکنی لژیونر شد و در تیم‌های اروپایی بازی کرد قطعا استانداردهایی داشته که به این سطح از فوتبال رسیده است، بازیکنان لژیونر خاصیت‌هایی دارند مثل اینکه تحمل و صبرشان در اردو بالا می‌رود، انضباط‌پذیرتر و تاکتیک‌پذیرتر هستند. ایرانی هم هر جای دنیا که باشد ایرانی است و وقتی برای کمک به تیم ملی آمده است باید قدرش را بدانیم.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها