امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60313
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین باهر جامعه‌شناس عصر امروز در برنامه مناظره بررسی علل بالا رفتن سن ازدواج که با حضور ۵ نفر از کارشناسان برگزار شد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین باهر جامعه‌شناس عصر امروز در برنامه مناظره بررسی علل بالا رفتن سن ازدواج که با حضور ۵ نفر از کارشناسان برگزار شد اظهار داشت: این موضوع بحث جالبی است که می‌توان حل آن را حماسه فرهنگی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه، با مشکلات ازدواج آشنا هستیم بیان داشت: شخص موقعی به شخصیت تبدیل می‌شود که زوجیت اتفاق بیافتد. جریان انسانیت حتماً باید از مسیر ازدواج طی شود و ازدواج یک امر ضروری و قاعده‌ای برای هستی است.

باهر با طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا در بین جوانان ازدواج کم و طلاق زیاد شده است خاطرنشان کرد: 40 دلیل برای این موضوعات می‌توان مطرح کرد که در این برنامه تنها به بُعد فرهنگی و اقتصادی اشاره شده است.

این جامعه‌شناس افزود: مسائل اقتصادی به خصوص مسکن موضوع مهمی است که حرف اول را در ازدواج می‌زند و جوانان باید نهایتاً با حمایت پدر و مادر یک زندگی مشترک را آغاز کنند.

وی تأکید کرد: مسئله فرهنگی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و در این موضوع ماهواره‌ها متأسفانه بسیار مؤثر در امر ازدواج و مسائل اجتماعی هستند.

باهر در پاسخ به پرسش برنامه مناظره مبنی بر اینکه، به نظر شما کدام عامل در تأخیر ازدواج جوانان مؤثر بوده است اظهار داشت: مسائل اقتصادی بیشتر از مسائل فرهنگی در کاهش وقوع ازدواج تأثیرگذار بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها