امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60314
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۶
تعداد بازدید: 81
«احمد محمد آل ربح» از فعالان سیاسی عربستان سعودی و مدیر مرکز حقوق بشری «الشرق» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«احمد محمد آل ربح» از فعالان سیاسی عربستان سعودی و مدیر مرکز حقوق بشری «الشرق» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، با اشاره به دستگیری شیخ «نمر النمر» توسط حکومت عربستان سعودی، علت سکوت محافل بین‌المللی در قبال اوضاع داخل زندان‌های کشورش را نبود فشار و تحرک (مدافعان حقوق بشری) در داخل و خارج عربستان بر محافل و نهادهای بین‌المللی خواند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره دیدار اخیر برخی از شخصیت‌های مذهبی و سیاسی منطقه «الشرقیة» عربستان با ملک «عبدالله»، ‌پادشاه این کشور گفت: این دیدار تشریفاتی بود و بعد از گذشت مدت‌های طولانی که پادشاه دیدار با شخصیت‌های شیعی را نمی‌پرفت؛ صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه حکومت سعودی اکنون وجود اعتراضات مردمی را پذیرفته است؛ یادآور شد که آل سعود دیگر نمی‌تواند، تحولات القطیف را انکار کند.

آل ربح درباره حمایت‌های «بندر بن سلطان»، رئیس دستگاه اطلاعات عربستان از شبکه‌های تروریستی گفت: نظام سعودی نه تنها حمایت‌های تسلیحاتی خود به افراد مسلح در سوریه و عراق را مخفی نمی‌کند؛ بلکه به آن افتخار نیز می‌کند. بنده تفاوتی میان جناح‌های مختلف نظام نمی‌بینم، بلکه همه آنها در قالب سیاست کشور قرار می‌گیرند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره سیاست تبعیض دولتمردان عربستان سعودی در قبال ساکنان محلی شرق کشورش،‌ گفت: این سیاست تبعیض آمیز یک سیاست دولتی برنامه ریزی شده است تا آنها را از سازمان‌های دولتی دور ساخته و به فرهنگ آنها توهین کند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها