امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60323
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، در ادامه سفر دوروزه خود به کرواسی، در شهر ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، در ادامه سفر دوروزه خود به کرواسی، در شهر دوبرونیک با ایوو یوسیپوویچ رییس جمهور این کشور دیدار و درخصوص مسایل دو جانبه و موضوعات مهم بین المللی گفتگو کرد.

لاریجانی در این دیدار ضمن تشکر از میزبانی رییس جمهور کرواسی، اظهار داشت: لازم می‌دانم سالروز استقلال کرواسی و همچنین پیوستن شما به اتحادیه اروپا را تبریک بگویم.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رابطه ایران و کرواسی همواره منطقی و صمیمانه بوده، تاکید کرد: به طور قطع و با توجه به ظرفیت‌های موجود زمینه‌های خوبی برای ارتباطات اقتصادی دو کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه روابط سیاسی و پارلمانی ایران و کرواسی خیلی خوب است، تاکید کرد: ولی باید این ارتباطات و همکاری‌ها در زمینه‌های گوناگون گسترش یابد.

در ادامه این دیدار ایوو یوسیپوویچ خطاب به لاریجانی با بیان اینکه فرهنگ ایران‌زمین کمک زیادی به تمدن جهانی کرده است، تاکید کرد: اگر فرصتی باشد به طور قطع با آن آشنا می‌شویم.

وی با بیان اینکه ما کشوری باز برای همکاری با همه کشورها هستیم، افزود: ما آماده همه گونه همکاری فرهنگی و اقتصادی با ایران هستیم.

رئیس جمهور کرواسی با بیان اینکه چندی پیش به عضویت اتحادیه اروپا درآمدیم، تصریح کرد: کشور کرواسی آماده هرگونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران براساس منافع مشترک است.

ایوو یوسیپوویچ با تاکید بر اینکه کرواسی توجه خاصی به تحولات خاص کشور جمهوری اسلامی ایران دارد، یادآور شد: درباره تحولاتی که مربوط به شما در مجامع جهانی است نیز با علاقه‌مندی موضوعات مختلف را پیگیری می‌کنیم و خوشحالیم که این تحولات به سمت مثبت بودن حرکت کند.

وی با بیان اینکه ما از راه‌حل صلح‌آمیز در مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنیم، گفت: کرواسی حق استفاده از تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای را برای ایران قائل است.

رئیس جمهور کرواسی با بیان اینکه خطر تروریسم برای همه مردم صلح‌طلب وجود دارد، تصریح کرد: نکته دیگر تحولاتی است که در منطقه خاورمیانه وجود دارد که باید در ارتباط با آنها بیشتر با هم گفت‌وگو کنیم.

در پایان این نشست رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهور کرواسی هدایایی را به رسم یادبود به یکدیگر تقدیم کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها