امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60327
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهری سویزی رئس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در ادامه ...

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهری سویزی رئس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در ادامه برنامه مناظره بررسی علل بالا رفتن سن ازدواج جوانان گفت: خوشبختانه خانواده مداری یکی از ارکان ارزشی خانواده‌های ایرانی است.

وی ادامه داد: خانواده یک پیوند عاطفی و حقوقی است و از آنجا که اساس عالم بر تربیت انسان نهاده شده است خانواده و پرداختن به خانواده نقش مؤثری در تربیت انسان ایفا می‌کند و ورود به خانواده با ازدواج آغاز می‌شود.

وی با طرح این سؤال که، چرا رهروان ازدواج در بین جوانان کم است ادامه داد: باید جوانان را به امر ازدواج تشویق کنیم چون هم اکنون معاشرت‌های نابجا و دوستی با جنس مخالف ارزان، آسان، فراوان و در مقابل آن تشکیل خانواده سخت، گران و دشوار است.

سویزی خاطرنشان کرد: ما باید کاری کنیم تا تشکیل خانواده سهل و آسان انجام گیرد و به صورت یک نهضت ملی آن را پیگیری کنیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه 7 عامل در کاهش ازدواج بین جوانان مؤثر است گفت: معاشرت‌های غلط با جنس مخالف باعث شده است که زمینه ازدواج بین جوانان کاسته شود و همچنین افزایش طلاق فضای ناامیدی را بین جوانان ایجاد می‌کند.

وی افزود: هجوم ماهواره‌ها، سایت‌ها و فضای مجازی، کمبود الگوی آسان ازدواج و سعادتمند از دیگر علل کاهش تمایل به ازدواج در بین جوانان است.

سویزی با اشاره به فیلم کوتاهی که در ابتدای مناظره به نمایش در آمد و قرائت خطبه عقد توسط مقام معظم رهبری برای یک زوج جوان با مهری 14 عدد سکه را نشان می‌داد گفت: این فیلم به خوبی آسان‌سازی ازدواج را نشان می‌دهد که باید در جامعه ترویج شود و جامعه نیز از تشکیل چنین خانواده‌هایی حمایت کند.

وی ادامه داد: بیکاری چشمگیر جوانان و رها شدن گرگ تورم در بین جوانان و بازتاب این ناامنی در تصمیمات مهم زندگی باعث شده است تا گرفتن تصمیم برای امر خطیر ازدواج سخت‌تر شود.

سویزی در پایان همچنین به نقش رسانه‌ها در آسان‌سازی ازدواج اشاره کرد و گفت: باید زمینه ازدواج درست و آسان از طریق رسانه ملی ترویج شود. چرا باید هم اکنون جوانان ما انتظار داشته باشند که زندگی خود را با نمره 20 و داشتن تمام امکانات در آغاز زندگی شروع کنند.

وی در پاسخ به سؤال حیدری که به نظر شما مسائل اقتصادی مهمتر از مسائل فرهنگی است این موضوع را تأیید کرد که مسائل فرهنگی نقش بیشتری دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها