امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60328
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار جامعه فارس محمد عباسی در مناظره بررسی علل افزایش سن ازدواج که هم‌اکنون از شبکه یک سیما در حال پخش است اظهار داشت: همه حکما، ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس محمد عباسی در مناظره بررسی علل افزایش سن ازدواج که هم‌اکنون از شبکه یک سیما در حال پخش است اظهار داشت: همه حکما، دانشمندان و علما قبول دارند که هدف از زندگی تکامل بشر است.

وزیر سابق ورزش و جوانان افزود: تمامی مؤلفه‌های تکاملی اهمیت ویژه هر اصل و نسل را نشان داد است، انسان در رکن خانواده یکی از مهمترین عناصر تکامل بشر است.

وزیر سابق ورزش و جوانان ادامه داد: اینکه چنین راه مهمی چگونه طی شود اهمیت دارد و خانواده به عنوان رکن مهمی از جریان اجتماعی که همواره با تقدس همراه بوده وقتی شکل می‌گیرد که عمدتا بزرگان و علما در آن شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ازدواج تکلیفی را بر عهده دو زوج جوان می‌گذارد اضافه کرد: البته در این میان این پیوند تکالیفی را نیز بر سایر جریانات اجتماعی می‌گذارد.

عباسی بیان داشت: در شکل‌گیری جامعه سالم، ازدواج اگر بتواند مختصات حقیقی خود را داشته باشد، می‌تواند تکامل بخش باشد.

وزیر سابق ورزش و جوانان یادآور شد: اگر ازدواج آسان صورت گیرد می‌تواند جامعه را در مسائل دیگر هدایت کند.

وی با بیان اینکه دغدغه‌های موجود در مسیر ازدواج قابل تأمل است ابراز داشت: از بعد مسائل اجتماعی می‌‌توان گفت که فرهنگ دغدغه مهمی است اما از نگاه جوانان باید گفت که مسائل اقتصادی اثربخش‌تر جلوه کرده است.

عباسی خاطرنشان کرد: پرداختن به مسائل مهم فرهنگی و پایه‌ای می‌تواند بسیاری از دغدغه‌ها را حل کند و شرایط اقتصادی را نیز رونق بخشد.

وزیر سابق ورزش و جوانان بیان داشت: به لحاظ اجتماعی، مسائل اقتصادی اثربخش‌ترین عامل در افزایش سن ازدواج بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها