امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60329
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی مطهری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مناظره ...

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی مطهری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مناظره بررسی علل بالارفتن سن ازدواج جوانان گفت: نسل جوان متعلق به آینده و نسل فعلی متعلق به گذشته است.

وی افزود: کشورهایی که به دنبال توسعه هستند سرمایه خود را روی نسل جوان متمرکز می‌کنند و ما هم باید همین کار را انجام دهیم و به بحث ازدواج توجه ویژه کنیم.

مطهری تصریح کرد: قرآن علاقه دو همسر را یکی از نشانه‌های وجود خدا دانسته اما کلیسا نسبت به ازدواج بدبین است و آن را نامقدس می‌داند و تنها برای تولید مثل و کاهش رفتار نامشروع با ازدواج موافق است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: ازدواج نقش تربیتی زیادی دارد و باعث تکامل زن و مرد می‌شود همچنین اولین گامی است که انسان از خود دوستی خارج شده و به سمت غیردوستی می‌رود.

وی افزود: مشکل جهانی روابط خانوادگی مختص کشور ما نیست یعنی یک مشکل جهانی است نباید فکر کنیم که تنها کشور ما با چنین مشکلی مواجه است.

مطهری با اشاره به عوارض تمدن امروز گفت: سست شدن پایه خانواده، کاهش علاقه پدر و مادر به فرزندان، جانشین شدن هوس‌های سطحی به جای عشق، نادر شدن وحدت و همدلی بین زوجین از جمله عوارض تمدن امروز است.

وی خانواده در کشور های اسلامی را با خانواده در غرب مقایسه کرد و گفت: عواطف انسانی، وحدت و یکدلی روحی در خانواده‌های ایرانی و اسلامی وجود دارد اما در غرب خانواده به مثابه یک شرکت تجاری است که سهام آن را با هم شریک می‌شوند و در سود آن با هم مشارکت دارند و عواطف انسانی در بین آنها کمتر تأثیرگذار است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: مسائل خانوادگی در دنیای غرب هنوز حل نشده و در آنجا مشکلات بیشتری وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه مسائل فرهنگی بیشتر باعث بالا رفتن سن ازدواج شده یا مسائل اقتصادی، گفت: من معتقدم علت اساسی افزایش سن ازدواج بیشتر فرهنگی است اگر چه انتخاب یکی از این دو بسیار مشکل است اما مسائل فرهنگی تأثیر بیشتری دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار