امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60330
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی مطهری در برنامه مناظره بررسی علل بالا رفتن سن ازدواج در جوانان و ...

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی مطهری در برنامه مناظره بررسی علل بالا رفتن سن ازدواج در جوانان و درباره قانون تسهیل ازدواج جوانان اظهار داشت: این قانون در سال 1384 و در مجلس هفتم به تصویب رسید که در آن زمان بنده در مجلس نبودم ولی قانون تمهیدات خوبی را برای تصویب ازدواج جوانان پیش‌بینی کرده است.

وی ادامه داد: مسکن موقت به مدت 3 سال، کمک هزینه زندگی برای زوج‌هایی که محل درآمد ندارند به مدت 2 سال، تهیه فضاهای مناسب برای جشن‌های ازدواج توسط مؤسسات و شهرداری‌ها از مواردی است که در قانون تسهیل ازدواج مطرح شده است.

مطهری خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه قانون خوب تدوین شده است و مزایای خوبی برای تسهیل در ازدواج جوانان دارد ولی به طور جدی اجرایی نشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه، این قانون جنبه‌های اقتصادی و فرهنگی ازدواج را در بر گرفته است اظهار داشت: امروز در شرایط خاصی و با توجه به تحریم‌های اقتصادی قرار داریم و مشکلات دو چندان شده است شاید تعویق در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان کم شدن درآمدهای دولت باشد.

مطهری خاطرنشان کرد: ادغام سازمان جوانان با وزارت ورزش یکی از دلایل درست اجرا نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان است.

در ادامه، محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان دولت دهم خاطرنشان کرد: قانون تسهیل در ازدواج جوانان در زمانی که بنده در مجلس شورای اسلامی بودم به تصویب رسید و مفاد این طرح قانونی این است که مجلس تسهیل در امور ازدواج جوانان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه، در حال حاضر دغدغه مهم ازدواج مسائل اقتصادی است خاطرنشان کرد: بیشترین مفاد قانون تسهیل در ازدواج جوانان نیز به موضوع مسائل اقتصادی ازدواج پرداخته است.

عباسی یادآور شد: در هیچ کدام از سالهای گذشته در بودجه مبلغی را به عنوان تسهیل در ازدواج جوانان قرار نداده‌اند.

وی یادآور شد: در دولت نهم و دهم صندوق مهر برای تسهیل در ازدواج جوانان وامهایی را در راستای این قانون داده است ولی اینکه این صندوق بتواند همان آیین‌نامه اندوخته جوانان را تشکیل دهد علی‌رغم اثرگذاری که داشته است ولی نتوانسته تأثیر بسزایی داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان دولت دهم افزود: مسکن مهر نیز در تأمین مسکن ارزان برای جوانان که به تازگی تشکیل زندگی داده‌اند تأثیرگذار بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها