امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60340
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری فارس، نتایج جدیدترین نظرسنجی «گالوپ» که روز گذشته (پنج شنبه) منتشر شده است، نشان می دهد که میزان رضایت مردم آمریکا از عملکرد ...

به گزارش خبرگزاری فارس، نتایج جدیدترین نظرسنجی «گالوپ» که روز گذشته (پنج شنبه) منتشر شده است، نشان می دهد که میزان رضایت مردم آمریکا از عملکرد دولتشان به پائین‌ترین حد خود از سال 1971 میلادی تاکنون رسیده است.

بر اساس این نظرسنجی، تنها 18 درصد از مردم آمریکا از روش اداره کشورشان رضایت دارند که این میزان در مقایسه با درصد رضایت آمریکایی که ماه گذشته میلادی و پیش از آغاز تعطیلی دولت واشنگتن به ثبت رسیده،‌ 14 درصد کاهش داشته است.

رضایت 18 درصدی مردم آمریکا از نحوه مدیریت دولت کشورشان کمترین میزان رضایتی است که در نظرسنجی های گالوپ از سال 1971 میلادی تاکنون به ثبت رسیده است.

پیشتر در سپتامبر سال 2011 میلادی و زمانی که دولت آمریکا در دقیقه آخر با کنگره این کشور برای افزایش سقف بدهی به توافق رسید، رضایت مردم آمریکا از عملکرد دولتشان 19 درصد گزارش شده بود.

نتایج یک نظرسنجی که در روزهای 3 تا 5 اکتبر جاری و در طول هفته اول تعطیلی دولت آمریکا انجام شده است، نشان می دهد که رضایت دموکرات ها از دولت 28 درصد، رضایت جمهوریخواهان 8 درصد و رضایت افراد غیر وابسته به حزب دموکرات و جمهوریخواه از دولت آمریکا 15 درصد است.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که تازه‌ترین نظرسنجی‌ها از رضایت 5 درصدی مردم آمریکا از قانونگذاران کنگره این کشور خبر می دهند؛ علاوه بر این، نظرسنجی های دیگر نیز نشان می دهد که اکثر مردم آمریکا معادل 60 درصد خواهان اخراج تک تک قانونگذاران آمریکایی از کنگره این کشور هستند.

این نظرسنجی ها در حالی انجام می شوند که دولت واشنگتن از اول اکتبر جاری و همزمان با شروع سال مالی جدید خود تعطیل شده است؛ علت این تعطیلی ناکامی کنگره در تصویب یک قانون بودجه جدید تا قبل از ضرب الاجل 30 سپتامبر که پایان سال مالی آمریکا بود، گزارش شده است.

جمهوریخواهان در لوایح بودجه ای که تا قبل از پایان سال مالی واشنگتن به تصویب رساندند، روی تعویق یک ساله اجرای طرح خدمات درمانی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا تاکید داشتند اما دموکرات های هم حزبی اوباما در سنا این لوایح را رد کردند.

قانون خدمات درمانی اوباما از اول اکتبر سال جاری به اجرا در آمده است و جمهوریخواهان در شرایط فعلی سخت تر می توانند اجرای این قانون را مهار کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها