امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 28
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60341
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، در حالی حدود یکسال دیگر به موعد اعلامی خروج نظامیان خارجی از افغانستان باقی است که شورای امنیت سازمان ملل در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، در حالی حدود یکسال دیگر به موعد اعلامی خروج نظامیان خارجی از افغانستان باقی است که شورای امنیت سازمان ملل در تازه ترین نشست خود، ماموریت نیروهای ناتو و آیساف در افغانستان را تمدید کرد.

به گفته تلویزیون آرزو، اعضای شورای امنیت سازمان ملل از نظامیان خارجی در افغانستان خواستند که در کنار تأمین امنیت، در بخش آموزش نیروهای افغان نیز فعالیت کنند.

در همین حال، عفو بین‌الملل از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است که طرف‌های درگیر در افغانستان را تحت فشار قرار دهد که به غیرنظامیان آسیب نرسانند.

این در حالی است که آمریکا همچنان خواهان استقرار دائمی بخشی از نیروهای خود در افغانستان بوده و در تلاش است که حتی بعد از سال 2014 میلادی در این کشور پایگاه داشته باشد.

همچنین وعده میلیاردها دلار کمک نظامی و غیرنظامی برای افغانستان پس از پایان ماموریت ناتو در این کشور در حالی مطرح است که بسیار از افغان‌ها نسبت به این کمک‌ها بدبین و بدگمان شده‌اند.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار