امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60342
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «قطب الدین هلال» نامزد انتخابات ریاست جمهوری و عضو حزب اسلامی افغانستان به رهبری حکمتیار در گفت‌وگو با شبکه طلوع ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «قطب الدین هلال» نامزد انتخابات ریاست جمهوری و عضو حزب اسلامی افغانستان به رهبری حکمتیار در گفت‌وگو با شبکه طلوع نیوز بیان داشت که نیروهای خارجی برضد مخالفان دولت حملات هوایی انجام می‌دهند و مخالفان نیز در واکنش به این حمله‌ها، از حملات انتحاری علیه نیروهای خارجی استفاده می‌کنند.

به رغم آن که هلال حملات انتحاری را علیه غیرنظامیان حرام عنوان کرد اما گفت که حمله‌های انتحاری مخالفان مسلح دولت واکنشی در برابر حملات هوایی نیروهای خارجی است.

وی درباره قانون اساسی افغانستان نیز گفت: حزب اسلامی، قانون اساسی افغانستان را می‌پذیرد اما باید در برخی از ماده‌های این قانون به ویژه در بخش حقوق بشر و حقوق زنان تغییراتی ایجاد شود.

هلال تصریح کرد: زنان بر اساس قانون اساسی افغانستان از حقوق لازم و اسلامی برخوردار نیستند.

این عضو حزب اسلامی افغانستان درباره تفکیک جنسیتی در مدارس افغانستان نیز گفت: در صورت پیروزی در انتخابات، برای گسترش آموزش و پرورش کارهای بیشتری انجام خواهد داد و نیز مدارس جداگانه‌ای برای تحصیل دختران و پسران در نظر خواهد گرفت.

در همین حال، برخی از اعضای پارلمان افغانستان از حضور قطب الدین هلال در انتخابات، اظهار نگرانی کرده و می‌گویند که برخی از نامزدها سابقه نامطلوبی در افغانستان داشته‌اند.

«فوزیه کوفی» نماینده استان بدخشان در پارلمان می‌گوید: متاسفانه سابقه سیاسی تعدادی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مملو از خشونت، جنگ، نقض حقوق بشر و جرائم جنگی است.

به گفته وی، این افراد در راس گروه‌هایی قرار داشتند که در کشتن غیر نظامیان دخیل بودند.

به گفته کوفی، کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی باید با در نظرداشت سابقه نامطلوب افراد، آنان را از حضور در انتخابات محروم کند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها