امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60349
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مهری سویزی در ادامه مناظره بررسی علل ازدواج اظهار داشت: موضوع ازدواج جوانان در رأس امور کارهای کشور نیست. وی ادامه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مهری سویزی در ادامه مناظره بررسی علل ازدواج اظهار داشت: موضوع ازدواج جوانان در رأس امور کارهای کشور نیست.

وی ادامه داد: این در حالی است که در زمان جنگ در رأس امور بود به طوری که زمانی که دنیا در برابر ما قرار گرفته ما در تهاجم دشمنان نائل شدیم.

رئیس مرکز ملی پرورش‌ استعدادهای درخشان با بیان اینکه عزم ملی همیشه بر مشکلات پیروز است، افزود: در این باره ما از ظرفیت عزم ملی استفاده نکردیم باید باور کنیم این ظرفیت جامعه ما نیست.

وی با بیان اینکه هم اکنون 8 تا 13 میلیون جوان در آستانه ازدواج قرار دارند گفت: اگر این 8 تا 13 میلیون جوان علاقمند به تحصیل بودند و در دانشگاه‌ها به روی آنها بسته می‌شد چه تظاهراتی راه می‌افتاد.

رئیس مرکز ملی پرورش‌ استعدادهای درخشان خاطر نشان کرد: ازدواج و علم هر دو حق جوانان است.

سویزی ادامه داد: موضوع ازدواج جوانان را اگر در رأس امور قرار دهیم قدم‌هایی که برمی‌داریم با قدم‌هایی که تاکنون برداشته‌ایم بسیار متفاوت خواهد بود.

وی اظهار داشت: برای ازدواج جوانان باید جامعه خیرین را با آهنربای مدیریت دعوت کنیم و این را برای ازدواج جوانان مصرف کنیم.

وی در ادامه به راه‌اندازی صندوق تعاونی خویشاوندی اشاره کرد و گفت: صندوق تعاون خویشاوندی را برای ازدواج جوانان در فامیل بهتر است راه‌اندازی کنیم که اگر این کار صورت بگیرد حل مشکل اقتصادی جوانان در فضای فامیلی بهتر انجام می‌شود.

سویزی اظهار داشت: بخشی از مشکل مسکن جوانان نیز می‌تواند توسط مسکن مهر حل شود چرا که مشکل اصلی جوانان در بحث مسکن به 5 سال اول زندگی آنها مرتبط است و باید اقدامی انجام شود تا در 5 سال اول مورد حمایت قرار گیرند.

وی در ادامه، به مجری برنامه پیشنهاد داد تا با راه‌اندازی یک نظرسنجی نظرات و ایده‌های مردم را در خصوص ترویج ازدواج بین جوانان جویا شود.

سویزی همچنین اظهار داشت: خانواده‌ها باید مباحث چشم و هم چشمی را از خانه‌ها دور کنند و اصل زندگی را فدای دکور زندگی نکنند چرا که به این ترتیب فرصت جوانی، پاکدامنی و خدایی زندگی کردن را از جوانان می‌گیرند.

انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار