امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60360
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۶
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، محمد ششم پادشاه مغرب در سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان این کشور تاکید کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، محمد ششم پادشاه مغرب در سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان این کشور تاکید کرد که فعالیت پارلمان یک گزینه راهبردی برای کشور است و پارلمان تنها مسئول قانونگذاری است.

محمد ششم با اشاره به صلاحیت پارلمان در تشکیل دولت، از معارضان دعوت کرده تا سازوکار خاصی را برای ارتباط با پارلمان این کشور مدنظر داشته باشند.

وی تاکید کرد که بین پارلمان و دولت باید گفت‌وگو و همکاری محکمی باشد که این مسئله نیازمند صداقت، یکپارچگی و نزدیکی به مردم است.

پادشاه مغرب تصریح کرد که وضعیت پیچیده نیاز به تشخیص فوری برای ایجاد راه حل دارد و ما عصای جادویی برای حل مشکلاتمان نداریم هرچند به آینده امیدداریم.

وی در ادامه با اشاره به قضیه صحرا، ابراز داشت که این مسئله تهدیدات زیادی برای کشور ایجاد کرده است.

محمد ششم با بیان اینکه تلاش‌های پارلمان این کشور در این زمینه کافی نیست، تاکید کرد که مسئله صحرا مسئله دولت،پارلمان،نهادهای مردمی و کل شهروندان است.

این اظهارات در شرایطی مطرح می‌شود که پس از افزایش اختلافات سیاسی در مغرب پادشاه این کشور وادار به ترمیم کابینه شد به طوری که 19 وزیر جدید به دولت معرفی شدند.

مشکلات اقتصادی و اختلافات سیاسی از جمله بحث درباره یارانه‌ها باعث شد تا شش وزیر حزب استقلال (محافظه کار) که مهمترین شریک حزب عدالت و توسعه در کابینه مغرب بود در جولای 2013 استعفا بدهند و بحرانی برای دولت این کشور ایجاد شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها