امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60361
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۶
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا بسته پیشنهادی جدیدی به کاخ سفید ارائه کرده‌اند بلکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا بسته پیشنهادی جدیدی به کاخ سفید ارائه کرده‌اند بلکه بتوانند مشکل افزایش سقف بدهی و تعطیلی دولت فدرال را حل کنند.

این خبر را رسانه دولتی بی‌بی‌سی اعلام کرده اما به جزئیات بیشتری از آن اشاره نکرده است.

از اول اکتبر جاری که تعطیلی دولت واشنگتن آغاز شده است، بسیاری از نهادها و سازمان های دولتی مجبور شده اند به دلیل عدم تصویب قانون بودجه جدید در کنگره آمریکا برای سال مالی جدید دولت واشنگتن و نهایتا عدم تزریق مجدد بودجه به این سازمان ها، تعداد زیادی از کارمندان خود را به مرخصی های اجباری و بدون حقوق بفرستند.

دولت واشنگتن در تاریخ اول اکتبر در حالی سال مالی جدید خود را آغاز کرد که اختلاف دموکرات ها و جمهوریخواهان بر سر لایحه موسوم به اصلاح خدمات درمانی آمریکا باعث شد سال مالی به پایان برسد اما بودجه جدیدی برای فعالیت های دولت به تصویب نرسد.

لایحه اصلاح خدمات درمانی آمریکا توسط «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا ارائه و از اول اکتبر سال جاری اجرایی شده است؛ هدف از اجرای این قانون ارائه خدمات پزشکی مقرون به صرفه به میلیون ها آمریکایی است که بیمه نیستند.

جمهوری‌خواهان تاکید دارند که اجرای این قانون هزینه کارفرمایان را افزایش می دهد و منجر به کاهش اشتغال‌زایی می شود. جمهوری خواهان حتی این قانون را به دیوان عالی آمریکا ارجاع دادند اما این دیوان اعلام کرد که طرح خدمات درمانی اوباما مغایرتی با قانون اساسی آمریکا ندارد.

درحالیکه قانون خدمات درمانی اوباما از اول اکتبر اجرایی شده است، جمهوریخواهان با مشکل بیشتری برای توقف قانونی که به اجرا در آمده است، روبرو شده اند.

دولت واشنگتن در حال حاضر یازدهمین روز از تعطیلی خود را سپری می کند و این در حالیست که نشست اخیر میان «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا با جمهوریخواهان با محور بودجه و سقف بدهی، بدون نتیجه به پایان رسیده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها