امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60378
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از بازگشت از سفر 6 روزه خود به 3 کشور ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از بازگشت از سفر 6 روزه خود به 3 کشور اروپایی، در پایون فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران به تشریح دستاوردهای این سفر پرداخت.

وی با اشاره به سفر خود به کشور صربستان گفت: در این سفر با رئیس مجلس، رئیس جمهور و مقامات کشور صربستان مذاکره کردیم و رایزنی‌های سیاسی و همکاری در مسائل صورت گرفت.

رئیس مجلس ادامه داد: با کشور صربستان در مورد سوریه هم عقیده بودیم که راه‌ حل نظامی جواب نمی‌دهد و جنگ جز کشتار نتیجه‌ای ندارد.

لاریجانی با تأکید براینکه ظرفیت دو کشور ایران و صربستان بسیار است، خاطرنشان کرد: سطح روابط اقتصادی ایران و صربستان باید بیشتر شود و نگاه دقیقی در این خصوص وجود داشته باشد.

وی در مورد حضور در سوییس و شرکت در اجلاس بین المجالس نیز اظهار کرد: اجلاس ژنو دارای چند بخش بود که حضور نمایندگان در کمیته‌های مختلف و سخنرانی بنده در کمیته خلع سلاح شیمیایی بخشی از اجلاس ژنو بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به دیدار خود با مقامات سوئیس نیز اشاره و تصریح کرد: با مسئولان کشور سوئیس و رئیس مجلس سنای این کشور دیدار داشتیم و رایزنی‌هایی در مورد مسائل مهم و روابط اقتصادی صورت گرفت و از آنها برای سفر به ایران دعوت کردیم.

لاریجانی در مورد سفر به کشور کرواسی نیز گفت: با رئیس مجلس و وزیر خارجه کشور کرواسی مذاکره شفاف یداشتیم؛ کرواسی عضو اتحادیه اروپا است بنابراین می‌تواند نقش مهمی در مسائل منطقه‌ داشته باشد.

وی تأکید کرد: در مورد سوریه با کرواسی هم نظر بودیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد مذاکرات ایران با 1+5 نیز اظهار کرد: مذاکرات 1+5 باید از جدیت و عقلانیت برخوردار باشد و به سمت درستی پیش برود.

لاریجانی ادامه داد: برای اینکه به چارچوب روشنی برسیم، از مقررات بین‌المللی استفاده می‌کنیم چرا که مقررات بین‌المللی برای همین زمان‌ها گذاشته شده است.

وی تصریح کرد:‌ اگر چارچوب و مقررات بین‌المللی نباشد هرکس مطابق میل خود می‌گوید قبول نداریم بنابراین چارچوب و مقررات بین‌المللی می‌تواند مورد وفاق باشد و گام به گام به موفقیت بینجامد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست آتی ژنو باید بر اساس واقعیتهای موجود مذاکره شود، تاکید کرد: کسی حق عقب‌گرد ندارد و ما نیز در این مذاکرات نه نگاه تاجرمآبانه را بکار می‌گیریم و نه آن را می ‌پسندیم. 1+5 نیز باید عاقلانه از فرصت استفاده کند
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها