امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60379
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۵
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسئول امور کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو، با توجه به افزایش شکایات اتباع ایرانی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسئول امور کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو، با توجه به افزایش شکایات اتباع ایرانی از نحوه برخورد ماموران مرزی و گمرکی جمهوری آذربایجان با آنها، در این رابطه توصیه هایی را به مسافران ایرانی عازم این کشور کرد.

«سیدمحسن مولایی» روز جمعه در یک گفت‌وگوی خبری یادآورشد: تعدادی از اتباع کشورمان با مراجعه به بخش کنسولی سفارت از نحوه برخورد ماموران مرزی و گمرکی دولت آذربایجان و همچنین دریافت وجوه غیرقانونی از آنها شکایت می کنند.

وی افزود: متاسفانه تعداد این شکایت ها رو به افزایش است و ما این موضوع را به مقام های ذیربط جمهوری آذربایجان گزارش کرده ایم.

مولایی گفت: طبق مقررات جاری دولت آذربایجان، مسافرانی که قصد دارند با خودرو شخصی به این کشور سفر کنند، باید بر حسب نوع و مدل خودرو نزدیک به 30 تا 40 منات (واحد پول آذربایجان) حق بیمه پرداخت کنند.

این مقام ایرانی با توجه به این شرایط، از هموطنان ایرانی خواست ضمن رعایت مقررات جمهوری آذربایجان از پرداخت هرگونه وجه غیرقانونی به متصدیان مربوطه خودداری و در قبال پرداخت هر مبلغی، رسید معتبر دریافت کنند.

وی افزود: هموطنان در صورت مواجهه با موارد غیرقانونی و یا برخوردهای ناشایست، می توانند مراتب را با ذکر نام و سمت فرد مورد نظر به بخش کنسولی سفارت ایران اطلاع دهند تا مورد پیگیری قرار گیرد.

مولایی به حجم بالای تردد اتباع دو کشور بویژه از طریق مرزهای زمینی اشاره و بر ضرورت همکاری متقابل طرفین در ارایه هر چه بیشتر تسهیلات به مسافران مرزی تاکید کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در زمان های مختلف در نتیجه همکاری های متقابل، چنین مشکلاتی کاهش پیدا کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها