امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60383
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 51
منابع آگاه حقوقی عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان افشا کردند، حکومت سعودی چند روز پیش از آغاز ...

منابع آگاه حقوقی عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان افشا کردند، حکومت سعودی چند روز پیش از آغاز موسم حج در این کشور اقدام به توزیع نشریه‌های تحریک‌آمیز علیه مسلمانان شیعی حج کردند.

این منابع که به دلایل امنیتی از افشای هویت خود امتناع کردند، در این‌باره توضیح دادند: حکومت سعودی چند روز پیش از آغاز موسم حج در این کشور اقدام به انتشار کتابچه‌ها و نشریه‌هایی در مکه مکرمه و مدینه منوره و برخی از فرودگاه‌های عربستان به شکل علنی کرد که در آن به طایفه شیعه اهانت و تعرض شده بود.

این منابع در ادامه از ممانعت حکومت سعودی از ورود 60 تبعه عراقی در روز سه‌شنبه گذشته به مکه جهت ادای مناسک حج و بازداشت دو روزه آنها در فرودگاه جده خبر دادند.

البته منابع خبری عراقی از بازگرداندن 66 تبعه عراقی به کشورشان و ممانعت حکومت سعودی از ادای حج توسط آنها به این دلیل که آنها دو تابعیتی بوده و دارای تابعیت ایرانی نیز بودند، خبر دادند.

گفته شده، این 66 تبعه عراقی از طریق فرودگاه بین المللی بصره راهی دبی شده و از آنها برای ادای مناسک حج راهی عربستان شده بودند و در فرودگاه جده به دلیل داشتن تابعیت ایرانی از ورود به عربستان منع شده و پس از بازداشت دو روزه آنها در فرودگاه جده به کشورشان باز گردانده شدند.

«حسین البکاء»، یکی از این افراد است که تاکید می‌کند، طی دو روز بازداشت در فرودگاه جده از سوی مسئولان سعودی تحت انواع فشارها و توهین‌ها قرار گرفتند.

البکاء می‌افزاید: وقتی مسئولان سعودی متوجه شیعی بودن ما شدند، توهین‌ها و فشارها و اذیت‌های خود را دو چندان کردند و این بهانه‌ای شد تا انواع و اقسام اتهامات را به بهانه خارج و مرتد بودن از دین اسلام به ما وارد کنند و این جدای از ناسزاها و سخنان ناشایستی بود که به رهبران و شخصیت‌های مذهب شیعه کردند.

این 66 شهروند عراقی از حجاج دو استان «ذی قار» (26 نفر) و «نجف اشرف» (40) بودند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها