امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60390
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۶
تعداد بازدید: 118
«محمد حواس»، کارشناس اقتصادی و مسائل نفتی، رئیس هیئت مدیره شرکت خدمات نفتی «صحاری» و یکی از بزرگترین تاجران مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ...

«محمد حواس»، کارشناس اقتصادی و مسائل نفتی، رئیس هیئت مدیره شرکت خدمات نفتی «صحاری» و یکی از بزرگترین تاجران مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تاکید کرد که آمریکا درحال حاضر با تمام توان برای برقراری رابطه با ایران براساس رویکردی جدید و متفاوت به ویژه پس از انتخاب «حسن روحانی» به رئیس جمهوری ایران، تلاش می‌کند.    

حواس بیان اینکه روابط ایران و آمریکا از وقتی قطع شده بود که آمریکا درصدد جنگ‌افروزی در جهان سوم بود، گفت: اکنون زمان از سرگیری روابط میان دو طرف به ویژه در سایه بحران اقتصادی است که آمریکا با آن دست به گریبان است و طی روزهای آتی تشدید نیز خواهد شد.

اما در رابطه با علاقه شرکت‌های نفتی آمریکا به از سرگیری روابط با ایران، حواس توضیح داد که شرکت‌های نفتی آمریکا تنها تمایل دارند، با طرف‌های قدرتمند و با اقتدار تعامل داشته باشند، به همین دلیل به ایران روی آورده‌اند، به خصوص که ایران دومین کشور بزرگ تولیدکنندخ گاز و نفت در جهان است.

«حواس» با اشاره به دور بودن شرکت‌های نفتی آمریکا از سیاست‌های دولت این کشور، به ویژه درحال حاضر که آمریکا با رکود اقتصادی و بحران مالی مواجه است، گفت: عوامل فوق الذکر این شرکت‌ها را به جستجوی مناطق جدید برای سرمایه‌گذاری در خارج از مرزهای آمریکا مجبور کرده و ایران درحال حاضر یکی از بزرگترین و نیرومندترین کشورهای منطقه و یکی از مناطق مورد توجه برای سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها است.  

درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا بر استقرار و ثبات ایران به دلیل پرونده هسته‌ای این کشور، «حواس» با بیان اینکه تحریم‌ها تاثیری بر اقتصاد ایران نداشته، تاکید کرد: این تحریم‌های ظالمانه برعکس آنچه آمریکا و طرفدارانش تصور می‌کردند تنها بر قدرت و استقرار ایران افزوده است.  

در نهایت حواش رابطه با آینده روابط ایران و آمریکا تاکید کرد: به نظر من آینده روابط ایران و آمریکا بسیار روشن است.

«محمد حواس» از جمله میلیاردرهای مصری است که پس از برکناری «محمد مرسی»، رئیس جمهور سابق مصر، مبلغ 5 میلیارد دولار به مصر اهدا کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها