امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60391
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۶
تعداد بازدید: 57
«محمد واصل»، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با اشاره به درخواست اوباما ...

«محمد واصل»، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با اشاره به درخواست اوباما برای دیدار با روحانی تاکید کرد که تحولی در منطقه در حال وقوع است و ایران قطعا جزیی از روند سیاسی بحران سوریه باقی می‌ماند.

واصل تاکید کرد: با توجه به اینکه تمام مسائل منطقه به یکدیگر مربوط است و حل این مسائل نیاز به همکاری همه طرف‌ها دارد، اینک آمریکا و غرب خواهان تاثیرگذاری ایران به عنوان یک بازیگر فعال منطقه‌ای هستند.

وی درباره بحران سوریه و حل این بحران گفت: ایران با هرآنچه مورد توافق و نظر سوریه است، موافق است و با آن مخالفت نخواهد کرد.

واصل در پاسخ به سوالی مبنی بر تشکیل دولت انتقالی و ماهیت این دولت در سوریه گفت: این مسأله جزئی از راه حل است و اگر دولت سوریه بر سر دولت انتقالی که تمامی گروه‌ها در آن مشارکت دارند، به توافق برسد، ایران نیز آن راتایید خواهد کرد.

استاد دانشکده حقوق دانشگاه دمشق یادآور شد: برای ایران مهم این است که راه‌حلی مسالمت‌آمیز اجرایی شده و دولت سوریه نیز با آن راه حل موافق باشد و برای مسئولان ایرانی مهم نیست که چه شخصی ریاست این دولت را عهده‌دار شود.

وی افزود: هم اکنون گروه‌های مخالفان فاقد یکپارچگی بوده و هر یک اهداف خاص خود و حامیان ویژه خود را دارند و بر اساس دستورات حامیان خود، عمل می‌کنند.

محمد واصل خاطرنشان کرد: ابزارهای منطقه‌ای غرب همچون ترکیه، قطر و عربستان سعودی ویا سازمان اطلاعات فرانسه که همگی تحت حمایت آمریکا هستند، مخالفان خارجی دولت سوریه را هدایت می‌کنند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها