امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60398
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۶
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، احزاب و گروه‌های مختلف فلسطینی با انتشار فراخوانی، شهروندان فلسطینی را به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله، احزاب و گروه‌های مختلف فلسطینی با انتشار فراخوانی، شهروندان فلسطینی را به تحریم انتخابات شهرداری قدس که قرار است از سوی اشغالگران اسرائیلی 22 ماه جاری میلادی برگزار شود، فراخوانده و از آنان خواستند، از هرگونه مشارکت شامل رای دادن، نامزدی  و یا تبلیغات انتخاباتی خودداری کنند.

«عدنان الحسینی» استاندار قدس تاکید کرد: انتخابات شهرداری‌ رژیم اشغالگر صهیونیستی در قدس، هیچ دستاوردی برای فلسطینی‌ها ندارد، از همین رو باید آن را تحریم کرد، به ویژه اینکه این انتخابات در چارچوب توسعه یهودی‌سازی قدس صورت می‌گیرد، آنهم در شرایطی که فلسطینی‌ها در انتظار رهایی از اشغالگران اسرائیلی هستند.

وی اظهار داشت: اقدامات سلطه‌جویانه اسرائیل و تصمیم‌های غیرقانونی آن در شهر قدس، واقعیت را تغییر نخواهد داد.

الحسینی با تاکید بر اینکه قدس تنها نخواهد ماند، تصریح کرد: بخش شرقی قدس همچنان پایتخت همیشگی دولت آینده فلسطین باقی خواهد ماند و فلسطینی‌ها در آن زندگی خواهند کرد، بنابراین هر نقشه‌ای که علیه آن طراحی شود، محکوم به شکست است.

از سوی دیگر، جبهه خلق برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل- اهالی قدس اشغالی را به تحریم انتخابات شهرداری این شهر فراخوانده و اعلام کرد: این تحریم باید فراگیر و در تمام سطوح شامل رای دادن، نامزد شدن و تبلیغات انتخاباتی باشد تا پیام ما مبنی بر مخالفت با اشغالگری و یهودی‌سازی این شهر مقدس، به گوش جهانیان برسد.

مسئولان این جبهه اعلام کردند: با توجه به نامگذاری انتخابات مزبور به انتخابات شهرداری قدس، روشن است که هدف از این انتخابات بر خلاف تبلیغات اشغالگران اسرائیلی، خدمت رسانی به مردم نبوده بلکه کاملا سیاسی است، از همین رو مشارکت اهالی قدس در آن به مثابه حمایت از اهداف اشغالگران مبنی بر معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل و به رسمیت شناختن ادعای صهیونیست‌ها در مورد حق خود در این مکان مقدس است.

همچنین مسئولان این جبهه تاکید کردند که انتخابات شهرداری قدس، بخشی از سیاست یهودی‌سازی این شهر مقدس است و اسرائیل در تلاش است از آن ببرای نابودی جایگاه سیاسی، معنوی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی قدس و از بین بردن وحدت اهالی آن استفاده کند.

جنایت جنگی صهیونیست‌ها در قدس

بنابر اعلام جبهه خلق برای آزادی فلسطین، اقدامات مسئولان صهیونیستی از جمله تغییر بافت جغرافیایی شهر اشغالی قدس از طریق شهرک‌سازی، تخریب منازل فلسطینی‌ها، پاکسازی نژادی و هتک حرمت مقدسات مسلمان و مسیحیان، با واقعیت‌های تاریخی، سیاسی و نیز قانون بین الملل در تعارض بوده و در چارچوب جنایت جنگی جا دارد.

در همین ارتباط، حزب «الشعب» فلسطین و جبهه مبارزه مردمی نیز اهالی قدس اشغالی را به تحریم کامل انتخابات فراخوانده و اعلام کردند: بنابر دلایل سیاسی و ملی باید انتخابات را تحریم کرد زیرا قدس، شهری اشغال شده و بخش جدایی ناپذیر از سرزمین‌های اشغالی 1967 است و هرگونه مشارکت در انتخابات به معنی به رسمیت شناختن اشغالگری اسرائیل و شهرک‌سازی و یهودی‌سازی فلسطین است.

این احزاب فلسطینی هرگونه مشارکت در این انتخابات را به مثابه پذیرش عربی نبودن قدس دانسته و بار دیگر تاکید کردند: قدس از سال 1967، اشغال شده است و بنابر قوانین و منشورهای بین المللی نباید هیچ قانون اسرائیلی در آن به اجرا در آید.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها