امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6041
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۲۵
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد باقر قالیباف ظهر امروز در گردهمایی فعالان سیاسی و فرهنگی اصفهانی با بیان اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد باقر قالیباف ظهر امروز در گردهمایی فعالان سیاسی و فرهنگی اصفهانی با بیان اینکه نظام اسلامی دارای یک انقلاب اسلامی بوده و است و این مشخص می‌کند که هدف موضوعات مادی نیست، تاکید کرد: در یک نظام اسلامی مقصد نهایی رشد و تعالی انسان‌هایی است که زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه خداوند دو چیز انسانیت و آزادگی را به روح انسان دمیده است، گفت: در فرهنگ دینی این‌ها ضمانت‌ کننده برای قرار گرفتن انسان در یک مسیر و هدایت قدسی است و باید در نظر داشت که تربیتی غیر از هدایت قدسی انسان را به مقصد نمی‌رساند.

عضو ائتلاف 2+1 ادامه داد: همه افتخارمان در طول تاریخ به این بوده است که کشورمان همواره در طول تاریخ توحید داشته است و در سایه خدا و قرآن حفظ شده است.

وی با تاکید بر اینکه بر این اعتقاد داریم که اگر امورات جاری مردم و زندگی مردم را فراهم نکنیم مردم از زیر چتر قدسی به زیر چتر مکاتب انسان ساخت می‌روند، اظهار کرد: اگر فقر وارد جامعه شود امر به معروف و نهی از منکر از جامعه می‌رود و نظامی که در آن این موارد نباشد در آن فساد، تباهی و دزدی رواج می‌یابد و برای اصلاح آنها هر چه تلاش کنیم میسر نیست.

قالیباف با تاکید بر اینکه امروز ارزش کارآمدی دین در مدیریت جامعه کمتر از مبانی نظری نیست که در باورهایمان به سمت رشد و تعالی است، بیان کرد: بنده معتقدم جنگ تمام شده است، اما دفاع همچنان باقی است و امروز کسی که در حوزه خود بتواند به طور صحیح و اصولی مدیریت کند و مردم را به نظام امیدوار کند آن قابل‌‌تر است.

*همه می‌گویند قالیباف اجرایی نیست و تنها مدیر است

وی با اشاره به گفته‌ای که امروزه همه می‌گویند قالیباف مدیر است، اما اجرایی نیست، اظهار کرد: می‌گویند این فرد بیشتر با پل سازی و ساختمان سازی دست به گریبان بوده و اشرافی بر مسائل فرهنگی ندارد، البته بگویم که من به مدیریت بسیار اعتقاد دارم.

این کاندیدا ادامه داد: من یک سردار بودم و با دو رویکرد می‌توانستم در نیروی انتظامی فعالیت کنم یکی مدیریتی با اقتدار نظامی و دیگری جامعه محور و با رویکرد اجتماعی و فرهنگی بوده است و معتقدم که تحولی اساسی در بدنه نیروی انتظامی رخ داد که همه گفتند، قالیباف در نیروی انتظامی بنز آورد، من معتقدم که بنز آوردم و ساختمان و تأسیسات را اصلاح کردیم اما معتقدم تحول اساسی در نیروی انتظامی با ورود 55 هزار جوان و افسر متدین و کارشناس متخصص و با یک فرهنگ سازی اصولی و اساسی به منظور درک بهتر جامعه و برآورده کردن نیازها رخ داد.

وی همچنین به کم کردن فاصله بین شمال، جنوب و غرب و شرق تهران از نظر موقعیت شهری اشاره کرد و افزود: پس معتقدم از نظر عدالت اجتماعی نیز تحولی را در شهر تهران و در زمان شهردار شدنم انجام دادم که این‌ها در زمان شهردار شدنم و از نظر ساختاری و ارزشی اتفاق خوبی بود.

قالیباف گفت: شهرداری تهران را از یک ساختمان خدماتی به یک نهاد فرهنگی تبدیل کردیم و امروز بزرگ‌ترین سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران است.

وی همچنین به دیگر طرح‌ها و حمایت‌های فرهنگیش اشاره کرد و افزود: در حال حاضر شهرداری تهران از 16 هزار هیئت مذهبی حمایت می‌کند و اینکه در حدود 400 مسجد در ابتدای مسئولیت در شهرداری در تهران کم بود که در حال حاضر همه این مساجد یا ساخته شده، یا در دست ساخت است و یا اینکه زمین مسجد تعیین شده است.

شهردار تهران به اعتقادش به سایه روحانیت و فقاهت در امور و مباحث اشاره کرد و گفت: اسلام منهای روحانیت را قبول نداریم و معتقدم که فعالیت فرهنگی باید در مساجد انجام شود و یا در صورتی که آن فعالیت در شان مسجد نیست با تفکر مسجدی خارج از مسجد صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه قانون اساسی در برخی از مواقع این اجازه را داده است که ولی فقیه نظارت و دخالت بیشتری در امور داشته باشد، ادامه داد: به نظر وی و گفته‌های ایشان به عنوان روحانیت و رهبر عمل می‌کنیم.

*گوش به فرمان رهبری هستیم

قالیباف ادامه داد: البته منظورم تصدی‌گری نیست و معتقدم که تصدی‌گری باید به سازمانی با تفکر دینی و مسجدی ارائه شود و آنها را انجام دهند، اما هدایت، نظارت و تولی‌گری از بالا به پایین باید صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات بعد از دفاع مقدس را کمتر وارد شدن به مباحث فرهنگی و تربیتی دانست و تاکید کرد: چرا می‌گویند جبهه قطعه‌ای از بهشت روی زمین است چون جبهه تربیت کننده بود و ما سال‌ها است مکان تربیتی کمتر داشتیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه نباید هیچ محدودیتی در حوزه‌های پشتیبانی برای حوزه فرهنگ و هنر باشد، اضافه کرد: کشور ایران ظرفیت دارد که مباحث فرهنگی و هنری را به صورت جامع اجرایی کند.

وی تصریح کرد: از ائتلاف سه‌گانه تنها یک نفر نهایی برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی می‌شود، من به عنوان عضو ائتلاف بر قول خود می‌مانم و اگر زیر قول خود بزنیم از انسانیت به دور است.
انتهای پیام/6301/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها