امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60445
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس (AP) طی مصاحبه‌ای که با علی لاریجانی رئیس مجلس ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس (AP) طی مصاحبه‌ای که با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی داشت، پاسخ مقام ایرانی را درباره آنچه «غنی‌سازی مازاد ایران» می‌خواند در اقدامی قابل تامل تحریف و به طور وارونه منتشر کرد و بعد از اعتراض هیئت ایرانی، آن خبرگزاری مجبور به اصلاح خبر و انتشار واقعیت شد.

با توجه به آنکه، CNN دیگر رسانه‌ آمریکایی در سفر رئیس‌جمهور به نیویورک به تحریف اظهارات حجت‌الاسلام حسن روحانی متوسل شده بود، علت اقدامات پیاپی رسانه‌های آمریکایی در عدم رعایت مسائل فنی و اخلاقی قابل بررسی است.

محمدرضا محسنی ثانی نماینده مردم سبزوار و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اقدامات اخیر AP و CNN در تحریف اظهارات مقامات ایران، گفت: طی چند وقت اخیر، این بار دوم است که خبرگزاری‌های آمریکایی اظهارات مقامات بلندپایه ایرانی را تحریف می‌کنند و این در حالی است که  رسانه های ایرانی در انتقال اخبار به طور مستقل و شفاف عمل می‌کنند. 

وی با بیان اینکه دروغگویی رسانه‌های آمریکایی تنها به علت باج‌خواهی از دیپلمات‌های ایرانی در مذاکرات پیش رو صورت می‌گیرد، افزود: رسانه‌های غربی سنگر آمریکایی‌ها در جنگ نرم علیه ملت ایران به شمار می‌رود.

محسنی‌ثانی ادامه داد: مطالب رسانه‌های غربی در مورد برنامه‌های وزارت امور خارجه ایران، دروغ و فرافکنی است و این امر موجب شده است که این رسانه‌ها حتی در کشور خود نیز حامیان خود را از دست بدهند زیرا مخاطبان این رسانه‌ها اعتقاد دارند اخباری که مبتنی بر صداقت نباشد، هیچ ارزشی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دموکراسی رسانه‌ای آمریکا به معنای دروغ‌پراکنی و عدم توجه به واقعیات است، افزود: برخی از رسانه‌های غربی تنها بازیچه دست اربابان جهان استکبار  هستند.

وی افزود: خبرگزاری آسوشیتدپرس(AP) با تحریف هدفمند اظهارات رئیس‌ مجلس شورای اسلامی ثابت کرد که تعهدی به جریان آزاد رسانه‌ای ندارد و حیاتش را در وابستگی به حاکمان کاخ سفید می‌بیند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها