امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60478
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 66
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، براثر غرق شدن یک قایق حامل مهاجران آفریقایی تبار در آبهای بین کشور مالتا و ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، براثر غرق شدن یک قایق حامل مهاجران آفریقایی تبار در آبهای بین کشور مالتا و ایتالیا حداقل 33 نفر کشته شدند و تعدادی نیز مفقود شدند.

این حادثه یک هفته بعد از آن رخ داد که یک قایق دیگر حامل مهاجران آفریقایی در آبهای ایتالیا غرق شد و بیش از 300 نفر را به کام مرگ فرستاد.

وقوع این حادثه منجر به شوک بزرگی در میان اتحادیه اروپا شد و اعتراض بسیاری از گروههای حقوق بشری و مردم کشورهای مختلف را برانگیخت.

  براساس گزارش تلویزیون «رای» ایتالیا، این قایق در 140 کیلومتری جزیره «لامپدوسا» در جنوب ایتالیا و زمانی دچار حادثه شده است که مسافران آن قصد داشتند یک هواپیمای نظامی که روی سر آنها پرواز می‌کرده است را از وجود خود مطلع کنند. به گفته شاهدان قایق بسیار سنگین و بیش از ظرفیت خود مسافر داشته است.

براساس این گزارش، اجساد 33 نفر از جمله تعدادی زن و کودک از آب بیرون کشیده شده است. 

این درحالیست که گزارش‌های اولیه شمار قربانیان را 50 نفر اعلام کرده‌اند و گفته می‌شود حدود 200 نفر نجات یافته‌اند.

یک قایق نیروهای مسلح مالتا و دو ناو گارد ساحلی ایتالیا و همچنین یک فروند بالگرد برای نجات حادثه دیدگان به منطقه اعزام شده‌اند.

ماریو مائورو وزیر دفاع ایتالیا گفت؛ حادثه در آب‌های تحقیقاتی و منطقه مورد مسئولیت مالتا رخ داده است. ناوهای ما به محض دریافت گزارش حادثه برای کمک به منطقه اعزام شده‌اند و طبق قوانین حقوق دریاها این امر رایج است.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار