امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60489
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، «مایکل کری» فرمانده موشک‌های هسته‌ای دوربرد نیروی هوایی آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، «مایکل کری» فرمانده موشک‌های هسته‌ای دوربرد نیروی هوایی آمریکا اخراج شد.

مقامات نیروی هوایی آمریکا اعلام کردند که این ژنرال آمریکایی به واسطه «سلب اطمینان و اعتماد » اخراج شده است.

نیروی هوایی آمریکا همچنین اعلام کرد که اخراج این فرمانده به دلیل رفتاری بود که در حین یک وظیفه  موقت خود نشان داد و هیچ ارتباطی با عملیات زرادخانه هسته‌ای ندارد.

مایکل کری یک ژنرال دو ستاره در نیروی هوایی بیستم بود و مسئولیت حفظ موشک‌های بالستیکی بین قاره‌ای (ICBM) را در سه پایگاه سراسر آمریکا که مجموع 450 موشک است را برعهده دارد.

«جیمز کووالسکی» فرمانده فرماندهی حمله جهانی نیروی هوایی آمریکا چنین تصمیمی در بیانیه‌ای چنین تصمیمی را اتخاذ کرد و گفت: کووالسکی بر اساس اطلاعات تحقیقات بازرس کل در خصوص رفتار کری در حین یک وظیفه موقت محوله تصمیم خود را اتخاذ کرد.

بر اساس یک ایمیل داخلی که به دست آسوشیتدپرس رسیده، تصمیم به عزل این فرمانده در پی بازرسی‌های اخیر درباره سوءرفتار او گرفته شده است.

با این حال تصریح شده که سوءرفتار این فرمانده در آمادگی موشک‌های قاره‌پیمای آمریکا تأثیری نداشته است.

اخیراً موج اخراجی در ارتش آمریکا زیاد شده است به طوریکه روز چهارشنبه، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یک دریادار که ناظر بر نیروهای تسلیحات هسته‌ای بود از سمت خود اخراج شد و مقامات اعلام کردند که این اخراج به واسطه فعالیت‌های قمار غیرقانونی بوده است.

بر اساس گزارش‌ها، علت توبیخ ژنرال «تیم جیاردینا»، نفر دوم در ستاد فرماندهی استراتژیک ایالات متحده آمریکا، در پی بازرسی درباره قمارهای او بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها