امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60491
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 42
به گزارش فارس به نقل از روزنامه الاخبار، برخی از مقامات لبنانی و عرب که اخیرا و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با جفری فلتمن معاون بان کی مون دبیرکل ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الاخبار، برخی از مقامات لبنانی و عرب که اخیرا و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با جفری فلتمن معاون بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سیاسی ملاقات کرده‌اند، می گویند که وی با انتقاد شدید از عربستان سعودی می گوید که ریاض اصلا تشکیل دولت در لبنان را نمی خواهد.

به گفته این منابع، فلتمن در این دیدارها تاکید کرده است: من پلیدتر و بدتر از دولت سعودی را در عمر خود ندیده‌ام. من نمی دانم این دولت چگونه به حاکمیت خود ادامه خواهد داد.

این دیپلمات آمریکایی که این روزها در قالب یک مقام ارشد سازمان ملل فعالیت می‌کند، تاکید کرده که از سوی دیگر بعد از اختلافات سعودی‌ها با عراق، مقامات ریاض تمامی راههای تعامل با بغداد را قطع کرده و حاکمیت سعودی تحمل دیدن هیچ چیز خوبی را در این کشور ندارند. سعودی ها همچنین هنگامی که همگرایی ایران و آمریکا را دیدند، حالت دیوانگی به آنها دست داد، تا جایی که سعود الفیصل وزیر خارجه آنها به لغو سخنرانی خود در سازمان ملل اکتفا نکرده و حتی متن سخنرانی را نیز توزیع نکرد. آیا این همه کینه عاقلانه است؟

وی ادامه داد که ریاض با همین اوضاع با لبنان نیز تعامل می کند و نمی‌خواهد هیچ سخنی از این کشور بشنود، حتی اسم میشل سلیمان رئیس جمهور آن را. تمام این مسایل نیز به علت سوء‌مدیریت ریاض است. سعودی‌ها هرگز به دنبال تشکیل دولت در لبنان نیستند و می‌خواهند همه چیز را به تعطیلی بکشانند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها