امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60494
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، دستگاه قضایی بحرین از آغاز جلسات گفت وگوها 11 نیروی امنیتی را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، دستگاه قضایی بحرین از آغاز جلسات گفت وگوها 11 نیروی امنیتی را در 5 پرونده شکنجه گری و تعرض به دیگران که دو مورد از آنها باعث جان باختن افراد منجر شده است، تبرئه کرده است.

این دو شهروند بحرینی که زیر شکنجه جان باخته اند، زکریا العشیری و فاضل المتروک هستند.

دادگاه همچنین احکام سه متهم دیگر در دو پرونده شکنجه گری و تعرض را که به مرگ هانی عبدالعزیز و علی صقر منجر شده، کاهش داده است

روزنامه الوسط از صدور احکام قضایی در 10 پرونده مختلف خبر داد که در آن نیروهای امنیتی به شکنجه گری یا بدرفتاری با بازداشت شدگان در سطوح مختلف متهم شده بودند.

کمیته حقیقت یاب انتصابی دولت بحرین به این نتیجه رسیده است که علت مرگ 13 غیرنظامی در دوره 14 فوریه تا 15 آوریل سال 2011 میلادی را می توان نیروهای امنیتی دانست.

این کمیته افزوده است که پنج مورد مرگ به خاطر شکنجه بوده است که سه مورد را افراد بازداشت شده در زندان الحوض الجاف تشکیل می دهند.

از بحرین همچنین خبر می رسد که سه تن از اعضای خانواده یکی از شهدای بحرین، توسط نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه بازداشت شدند.

کمیته بازداشت شدگان منطقه بلاد قدیم در بحرین اعلام کرد: رژیم آل خلیفه، همچنان خانواده شهید "هانی عبدالعزیز" را تحت پیگرد قرار می دهد.

شهید "هانی عبدالعزیز" با شلیک مستقیم گلوله های ساچمه ای نیروهای آل خلیفه در مارس 2011 به شهادت رسید.

این کمیته در صفحه خود در یک شبکه اجتماعی آورده است: از وقتی که خانواده این شهید موضوع قتل فرزندشان را به مراجع قضایی در بحرین ارجاع داده اند، هدف نیروهای امنیتی قرار گرفته اند.

کمیته بازداشت شدگان منطقه بلاد قدیم با اشاره به اینکه این خانواده بارها از سوی نیروهای امنیتی بحرین با استفاده از گازهای سمی و گلوله های پلاستیکی مورد هدف قرار گرفته، است تصریح کرد: اکنون سه نفر از اعضای آن به نامهای عبدالله، محمود وعباس به اتهام انجام اقدامات خرابکارانه در بازداشت به سر می برند.

عامل شهادت شهید "هانی عبدالعزیز" در ابتدا به هفت سال زندان محکوم شد که گفته شده اکنون آزاد شده است.

مردم بحرین از فوریه سال 2011 میلادی با آمدن به خیابانها و برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز خواهان آزادی وعدالت و حکومتی منتخب هستند که با سرکوب شدید روبرو شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها