امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60495
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک روز پس از نخستین دور از گفت‌وگوهای سران احزاب نشان‌دهنده تفاوت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک روز پس از نخستین دور از گفت‌وگوهای سران احزاب نشان‌دهنده تفاوت دیدگاه‌ها درباره بحث انرژی پاک و صنعت است. از این رو حزب سبز آلمان درباره تشکیل ائتلاف با ائتلاف دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی ابراز تردید کرد.

با وجودی که مقامات این حزب برای دیدار این هفته با «آنگلا مرکل» توافق کرده‌اند، اما روز گذشته درباره نتیجه‌بخش بودن این مذاکرات ابراز تردید کردند.

«کاترین گورینگ اکارد» رئیس حزب سبز در این مورد گفت: « به صراحت می‌گویم که ( تشکیل دولت ائتلافی با ما) چیزی است که نه ما آن را می‌خواهیم و نه دموکرات‌مسیحی‌ها. اما ما باید همکاری کنیم تا برای 4 سال آینده دولتی باثبات ایجاد شود.»

وی افزود: « پس از مذاکرات بعدازظهر گذشته من نمی‌توانم تصور کنم که (چنین ائتلافی) چطور می‌تواند برای 4 سال آینده محقق شود. سبزها در حد ایالتی با دموکرات‌مسیحی‌ها مشارکت کرده‌اند اما در حد ملی نه.»

سوسیال‌دموکرات‌ها در فاصله سالهای 2005 تا 2009 با ائتلاف دموکرات‌مسیحی- سوسیال‌مسیحی تشکیل دولت داده‌اند و به نظر می‌رسد این حزب بهترین هم‌پیمان برای مرکل در دولت آتی باشد.

مرکل در این هفته با سبزها و سوسیال‌دموکرات‌ها دیدار خواهد کرد و مذاکرات رسمی نیز در نیمه دوم اکتبر آغاز خواهد شد. انتظار می‌رود که این گفت‌وگوها تا به نتیجه رسیدن، 2 ماه طول بکشد.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار