امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6050
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در شانزدهمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در شانزدهمین جشنواره علمی دانش آموزان بسیجی ممتاز، مبتکر و مخترع که در اردوگاه شهید باهنر تهران با حضور دانش آموزان نخبه بسیجی سراسر کشور برگزار شد، گفت: شهدا رفتند تا حقیقت زنده بماند و امروز همین رسالت در جبهه ای متفاوت بر دوش دانش آموزان است.

نقدی با اشاره به سخن مقام معظم ولایت که فرمودند امروز در یک پیچ تاریخی هستیم، اظهار داشت: تفاوت جبهه امروز، همین پیچ تاریخی است یعنی جایی که مسیر و اندیشه بشریت به سمت دیگری بر می گردد.

وی لیبرال دموکراسی را آخرین ایده تمدن غربی دانست و بیان کرد: میدان دار صحنه مدیریت جامعه بشری تمدن غرب بوده و امروز این تمدن به طور محسوس افول و سقوط کرده و در حال فروپاشی کامل است و امروز می گوید در پایان تاریخ هستیم و هیچ راه دیگری نداریم.

نقدی نیاز بشریت به مسیر و اندیشه جدیدی غیر از تمدن غربی را یادآور شد و اظهار داشت: امروز الگوی تمدن اسلامی در حال مطرح شدن در جهان است که طبق این الگو، تعالی انسان در ابعاد مادی و معنوی وابسته به هم است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در طول این سالها دو تفکر تحجر و مادی گرایی، این فکر ناب الهی را منزوی نگه داشته اند، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی توانسته انسانهایی را تربیت کند که در ابعاد مادی و معنوی سرآمد هستند مانند دانش آموزان و دانشجویان بسیجی که فعالیت های حرفه ای در زمینه علم را در اوج معنویت پیگیری می کنند.

نقدی در ادامه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی جمع کثیری از استعدادهای که هر دو رکن معنوی و مادی را دارند تربیت کرده و در جلوی چشم عالمیان مجسم کرده است و این موارد تک مضراب و استثناء نبوده بلکه فراگیر و به صورت یک قاعده می‌باشند مانند دانشمندان هسته‌ای یا دانشمندان فضایی که از مومن ترین افراد جامعه خودشان هستند.

وی به ترس آمریکا از هدایت بشریت در پیچ تاریخی به سمت تمدن اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: بشریت در حال انتخاب تمدن اسلامی به جای تمدن فروپاشیده غربی است و جنگ امروز بین ما و امریکا با ایثارگری و مقاومت ها در این راه برای کنار زدن تمدن ظالمانه و راه گشایی برای تمدن اسلامی است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، دانش آموزان بسیجی را در هدایت بشریت در پیچ تاریخی به سمت تمدن اسلامی نقش آفرین دانست و افزود: هرکسی با هر رنگ و نژادی از اندیشه و آرمان تمدن اسلامی تبعیت کند رستگار است و در این راه باید جانبازی و فداکاری دانش آموزان شهید را در عرصه مجاهدت علمی به میدان آورد.

وی با بیان فرمایش امام علی علیه السلام که فرمودند «علم، قدرت است و ... » تاکید کرد: فداکاری و ایستادگی رزمندگان در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی دشمن، امنیت و فضای آرامی را برای مجاهدت در کسب علم را ایجاد کرد.

وی شهادت، جانبازی و ایثارگری ده ها هزار دانش آموز و معلم شهید را یادآور شد و گفت: همان طور که ولی امر خواستند باید به دنبال شکستن مرزهای دانش بود و به برکت اسلام و ولایت و فداکاری شهدا امروز دانش آموزان بسیجی کارهایی را انجام می دهند که 30 سال پیش استادان دانشگاه جرأت انجام آن را نداشتند و فقط در کتاب ها می خواندند.

نقدی ترور دانشمندان و یا خریدن بعضی دانشمندان توسط دشمن را برای قوام نیافتن تمدن اسلامی، مذموم دانست و اظهار داشت: شرط نقش آفرینی در نشان دادن تمدن اسلامی، تقویت انسانیت و معنویت همراه با تعالی علمی می باشد چرا که علم بدون معنویت نتیجه اش بمب اتمی است.

وی به تفاوت وضعیت مصر و ایران در طول 30 سال گذشته اشاره و تصریح کرد: امروز 2 میلیون نفر از مردم مصر در مقبره ها و قبرستانها می خوابند، وضعیت امنیتی در مصر نامناسب است و در مصر حتی 10 درصد فناوری های موجود در ایران وجود ندارد که این نتیجه سازش با امریکا و حمایت از اسراییل است و در مقابل عظمت علمی، اقتصادی، سیاسی و ... ایران ثمره ایستادگی در مقابل امریکا می باشد و ملت ها این الگو را دیده و خواستار آن هستند.

وی در پایان سخنان خود سال های دوران دانش آموزی را بهترین زمان برای شکستن مرزهای دانش دانست و خاطرنشان کرد: تاریخ علم نشان می دهد این مرز شکنی و حرف های نو در سن 23 تا 30 سالگی است و دانش آموز بسیجی چون با خدا مرتبط است بیش از سایرین به علوم دست می یابد.

در این همایش از دانش آموزان برتر جشنواره تقدیر و همچنین حاضرین از نمایشگاه اختراعات و دستاوردهای دانش آموزان بسیجی بازدید کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها