امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60505
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۹
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بوستان کتاب وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سه اثر جدید خود از جمله کتاب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بوستان کتاب وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سه اثر جدید خود از جمله کتاب «الکافی فی الفقه» را روانه بازار چاپ و نشر کرد.

کتاب «الکافی فی الفقه» به قلم ابوالصلاح حلبی و آیت‌الله استادی در 496 صفحه و قطع وزیری منتشر شده است.

در مقدمه این اثر می‌خوانیم: تقى‌الدین ابى‌صلاح حلبى از عالمان و فقیهان برجسته قرن پنجم هجرى است که آثار گوناگونى به رشته تحریر درآورده؛ یکى از آنها اثر حاضر «الکافى فى الفقه» است که جزو میراث ماندگار فقه شیعى بوده و نزد اهل تحقیق بسیار ارزشمند است.
 
اثر حاضر نسخه تحقیق شده آن است که به همت آیت‌الله رضا استادى صورت گرفته و وی با مهارت، چیره‌دستى و به شیوه «تصحیح قیاسى» این کار را ارائه داده است.

*الاشارات و التنبیهات

الاشارات و التنبیهات از دیگر تازه‌های نشر بوستان کتاب است که ابن سینا آن را نگاشته و مجتبی زارعی نگارشی جدید از این کتاب را ارائه کرده است.

«الاشارات و التنبیهات» در دو قسم تنظیم شده؛ قسم اول در علم منطق که در 10 باب (نهج) است و قسم دوم درباره سه علم طبیعیات، مابعدالطبیعه و عرفان بوده که در 10 باب (نمط) سامان یافته است.

*تفسیر آموزشی (معانی واژه‌ها و ساختارها)

تفسیر آموزشی (معانی واژه‌ها و ساختارها) نوشته سیدمحمدرضا صفوی در چهار جلد دیگر اثر منتشر شده از سوی بوستان کتاب است.

در مقدمه این اثر می‌خوانیم: از جمله ضرورت‌ها در حوزه تدوین کتاب، ارائه متنی آموزشی از تفسیر قرآن برای پایه‌های مختلف حوزوی است، به این هدف که دانش‌پژوهان با گذراندن مراحل پیش‌بینی شده به رتبه‌ای از علم تفسیر دست ‌یابند که بر استخراج حقایق قرآن توانا شوند.
 
جلدهای سوم و چهارم که اینک در اختیار اساتید و دانش‌پژوهان قرار می‌گیرد مرحله دوم تفسیر آموزشی را شکل می‌دهد.
 
در این مرحله توجه بیشتر بر بیان ساختار نحوی کلمات و جملات آیات است. فراگیری این دو مجلد، دانش‌پژوه را بر شناخت جایگاه کلمات و جملات قرآن توانا می‌سازد و به این طریق به ترجمه دقیق آیات تسلط می‌یابد و زمینه‌ساز دریافت مفاهیم آیات می‌شود و او را برای رسیدن به هدف نهایی یاری می‌دهد.
انتهای پیام/2258/ز30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها