امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60529
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 53
مهدی فضائلی کارشناس مسائلی سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به سئوالی در رابطه با تلاش برخی ...

مهدی فضائلی کارشناس مسائلی سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به سئوالی در رابطه با تلاش برخی جریان های سیاسی و رسانه‌ای برای گره زدن مسائلی معیشتی به مذاکرات هسته ای و بحث رفع تحریم‌ها گفت: بیان حقایق درباره این مساله نیاز به بحث مفصل دارد ولی ذکر چند مثال در این باره می تواند به روشن شدن برخی جنبه‌های آن کمک کند.

وی این سوال را مطرح کرد که آیا جنس مشکلات اقتصادی ما در سال های 81 و 82 که ما هنوز درگیر بحث هسته‌ای نشده بودیم، با سال های اخیر که تحریم های ناشی از این مسئله بر اقتصاد ما فشار آورده است، فرقی کرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: آیا کشورهایی که با مشکلات و تحریم های اقتصادی غرب مواجه نیستند، هیچ مشکل اقتصادی ندارند و یا آن ها هم درگیر مشکلات و مسئل مرتبط به خود هستند.

فضائلی در ادامه تصریح کرد: واقعیت این است که مشکلات اقتصادی موجود ناشی از بحث مدیریت است و عوامل داخلی باید برای حل آنها در داخل تدبیر کند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که تحریم ها ممکن است، در نقش تشدید کننده برخی مسائل ظاهر شوند، افزود: موفقیت مذاکرات و برداشته شدن تحریم ها می تواند برخی از این عوامل تشدید کننده را بردارد، اما به معنای حل مشکلات اقتصادی کشور نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: بنابر این نمی توان از مذاکرات هسته ای این انتظار را داشت که بتواند تمام مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار