امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60542
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره شمالی امروز شنبه نسبت به وقوع یک جنگ همه جانبه در شبه جزیره کره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره شمالی امروز شنبه نسبت به وقوع یک جنگ همه جانبه در شبه جزیره کره هشدار داد و از آمریکا خواست رزمایش دریایی مشترک خود که از روز پنج شنبه آغاز شده است را متوقف کند.

کره شمالی برگزاری این رزمایش دریایی که با مشارکت ژاپن و کره جنوبی در سواحل شرقی شبه جزیره برگزار می‌شود را نوعی باجگیری هسته ای خوانده است.

کمیسیون دفاع ملی کره شمالی به ریاست کیم جونگ اون رهبر این کشور اعلام کرد؛ دولت آمریکا باید سیاست‌های خصمانه خود علیه پیونگ یانگ را متوقف کند.

سخنگوی کمیسیون دفاع ملی کره شمالی در بیانیه‌ای که در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شده است تاکید کرد؛ ایالات متحده باید درنظر داشته باشد که رفتارهای بی پروایانه و تحریک آمیز آن منجر به اقدامات تلافی جویانه و در نهایت باعث یک جنگ تمام عیار با این کشور خواهد شد.

رزمایش آمریکا، ژاپن و کره جنوبی که یک ناو هواپیمابر هسته ای آمریکا نیز در آن مشارکت دارد با واکنش شدید و عصبانیت پیونگ یانگ مواجه شده است.

کره شمالی در بیانیه خود همچنین خواسته است که آمریکا تحریم‌های اقتصادی علیه پیونگ یانگ را لغو کند و باجیگری هسته‌ای و رزمایش‌های نظامی خود علیه این کشور را متوقف کند.

این رزمایش بعد از آن صورت می‌گیرد که سئول و واشنگتن هفته گذشته در خصوص یک راهبرد مشترک برای بررسی آنچه که تهدید رو به افزایش حمله هسته‌ای کره شمالی نامیدند، به توافق رسیدند.

روز سه‌شنبه، کره شمالی هشدار «فاجعه هولناک» به آمریکا داد و ارتش خود را به حالت آماده‌ باش درآورد و بیانیه‌ای را صادر کرد که در آن نوشته شده بود: آمریکا به طور کامل مسئول فاجعه هولناک غیرمنتظره‌ای است که در انتظار نیروهای امپریالیست تهاجمی این کشور خواهد بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها