امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60553
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید از اعلام آمادگی «باراک اوباما» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید از اعلام آمادگی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای امضای افزایش کوتاه‌مدت سقف بدهی آمریکا که از بودجه جمهوری‌خواهان و تقاضاهای سیاسی مستقل است، خبر داد.

اظهارات جی کارنی در میان گفت‌وگوهایی مطرح شده است که با هدف پایان دادن به دو بحران مالی که اقتصاد آمریکا و جهان را تهدید می‌کند، صورت گرفته است.

آمریکا در دوازدهمین روز از تعطیلی خود که به دنبال لجبازی جمهوری‌خواهان در عدم تصویب لایحه بودجه دولت فدرال صورت گرفته است، به سر می‌برد.

هنوز بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا تعطیل است اما مجسمه آزادی، پارک ملی «گراند کانیون» و پارک و یادبود «مونت راشمور» که تعطیل شده بودند، هم‌اکنون مجددا باز شده‌اند اما با اینحال تأمین بودجه این مناطق از طریق ایالات «نیویورک»، «آریزونا» و «داکوتای جنوبی» صورت خواهد گرفت اما باقی پارک‌های ملی و بناهای تاریخی به واسطه بن‌بست مالی واشنگتن همچنان تعطیل باقی خواهد ماند.

علیرغم آنکه مشکل تعطیلی دولت فدرال همچنان به صورت یک معضل در آمریکا مطرح است، آمریکا هم‌اکنون به سمت بحران دیگری سوق پیدا کرده است و اگر تا 17 اکتبر (25 مهرماه)، سقف بدهی خود را افزایش ندهد، با کسری بودجه روبرو می‌شود.

کارنی به دنبال چند دور گفت‌وگو بین اوباما و جمهوری‌خواهان سنا و مجلس نمایندگان آمریکا گفت: اگر کنگره سقف بدهی آمریکا را برای یک مدت کوتاه به تصویب درآورد، رئیس‌جمهور آن را امضا خواهد کرد.

با اینحال سخنگوی کاخ سفید ادامه داد که کاخ سفید افزایش سقف بدهی را با شرایط پیوست شده به آن قبول نخواهد کرد و تأکید کرده است که کار درست این است که این سلاح را از روی میز حذف کنند. (برای رئیس‌جمهور شرط و شروط تعیین نکنند).

کارنی ادامه داد که هیچ دلیل قابل پذیرشی برای تعطیل نگه داشتن دولت فدرال آمریکا وجود ندارد.

تعطیلی جزئی دولت فدرال آمریکا که به بیکاری اجباری صدها هزار نفر از کارکنان دولت فدرال منجر شده است، از روز اول اکتبر بعد از آن آغاز شد که جمهوری‌خواهان حاضر نشدند بودجه جدید دولت را تصویب کنند و اعلام کردند که در صورتی بودجه را تصویب می‌کنند که به مدت یکسال طرح خدمات درمانی اوباما را به تعویق اندازند.

کاخ سفید به طور مداوم تأکید کرده است که به هیچ عنوان از این طرح که به «اوباماکر» معروف است، کنار نمی‌کشد و همچنین تا زمانیکه جمهوری‌خواهان به پایان دادن به تهدید کسری بودجه و بازگشایی مجدد دولت رأی ندهند، با آنها درباره موضوعات گسترده‌تر بودجه وارد مذاکره نمی‌شود.

کارنی همچنین پیشنهاد جمهوری‌خواهان برای افزایش سقف بدهی آمریکا برای 6 هفته در قبال مذاکرات گسترده‌تر بودجه را محکوم کرد و گفت که افزایش سقف بدهی برای مدت 6 هفته ما را همانجایی که امروز هستیم می‌برد و در آستانه مراسم شکرگزاری و فرارسیدن فصل مهم خرید ما به تعطیلات می‌رویم و بلاتکلیفی‌های گسترده‌ای را برای اقتصاد ما به وجود خواهد آورد. فکر نمی‌کنیم که این مسیر درستی باشد.

بر اساس این گزارش، سنا که تحت کنترل دموکرات‌ها است قرار است امروز، شنبه در خصوص افزایش 15 ماهه سقف بدهی رأی‌گیری کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار